LVIV.COM

5 головних перемог українського ІТ-сектору у 2016 році

5 головних перемог українського ІТ-сектору у 2016 році

Українській IT-галузі приписують $2,7 млрд, а це 3,3% ВВП України. Стрімко зростає й кількість програмістів – цього року їх нарахували вже 91 тис, пише Економічна Правда. Що позитивного змінилося у галузі цього року – читайте далі.


Спрощення експорту IT-послуг

У листопаді 2016 року парламент прийняв закон про скасування обов’язкового укладання зовнішньоекономічного договору в письмовій формі. Тепер договір можна укладати в електронній формі, фактично по e-mail.

Закон значно спрощує умови співпраці з іноземними замовниками у сфері експорту послуг. Він також істотно зменшує кількість способів, за допомогою яких ДФС виробляє донарахування податків.

Фонд фондів

В Адміністрації Президента готові поручитися за створення Фонду фондів. Це інструмент залучення великих інвестицій, проміжна ланка між великими світовими інвесторами, місцевими венчурними фондами та стартапами. Глава наглядової ради Української асоціації венчурного капіталу (UVCA) Андрій Колодюк вважає, що ФФ зможе залучити $500 млн.

Фонд фондів потрібен для того, щоб українські стартапи отримували фінансування всередині країни і не виїжджали за кордон. Подібний проект функціонує у США, в країнах ЄС, Канаді та Китаї.

AgTech

Українські інноваційні підприємці та венурні компанії почали активно цікавитись аграрною галуззю. Це наразі єдиний сектор на внутрішньому ринку, де є гроші і попит на інновації. Частка АПК в економіці України значна – у 2015 Україна експортувала продтоварів і аграрної продукції на $14,5 млрд. Це набагато більше, ніж вдалося отримати від експорту металургійної продукції.

Одним з найбільш успішних стартапів у цій галузі FORBES називає Drone.ua. Компанія займається збором даних про посіви за допомогою БПЛА та їх інтерпретацією. На сьогодні це стартап зі світовим ім’ям.

Скасування реєстрації іноземних інвестицій

Парламент цього року прийняв у першому читанні законопроект про скасування обов’язкової державної реєстрації іноземних інвестицій. Також закон спрощує режим відвідування країни іноземцями-інвесторами.

Реєстрація інвестицій – це непрозора бюрократична перепона для реалізації прав інвесторів. Іноземний інвестор, який не є співробітником компанії, наразі не має права вільно відвідувати Україну для контролю над діяльністю свого бізнесу.

Телеком-кластер

Діючі в Україні мобільні оператори ініціюють створення екосистеми телеком-стартапів. У квітні 2016 року ВДНГ-Tech спільно з компанією “Київстар” запустили акселератор для IT-проектів в сфері телекомунікацій і зв’язку. У жовтні оператор вибрав три проекти для сприяння в комерційний запуск: Gravitec, inCust, Virbox.

Крім того, в серпні “Київстар”, Vodafone і аутсорсингова компанія EPAM за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі відкрили Hi-Tech Office. Він призначений для підтримки українських стартапів й інноваційних проектів, що мають потенціал комерціалізації. Офіс надаватиме фінансування, інкубаційну та акселеративну програми.

Читайте також:


10 головних ІТ-трендів на 2017 рік

Топ-10 найкращих українських стартапів 2016 року

Закрити ФОП тепер можна онлайн на порталі iGov

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають