LVIV.COM

Тіпси для QA: самореалізація по-максимуму

Тіпси для QA: самореалізація по-максимуму

На одному з івентів компанії DaKiRy ми поцікавились у спікера Віктора Гожого, який презентував компанію TemplateMonster, як бути успішним QA та максимально реалізуватись в цій сфері.


Тіпси для QA: самореалізація по-максимуму

TemplateMonster – компанія, що займається розробкою шаблонів. Віктор розвиває у ній один з внутрішніх проектів – Moto CMS.

“Ми не можемо претендувати на ринок WordPress, але той ринок, який ми займаємо – це сайти-візитки, невеликі сайти для певної людини, чи сайти під ключ”, – розповів він.

У компанію хлопець прийшов понад 6 років тому. Почав працювати ще зі студентських років. Стартував в ПриватБанку у відділі автоматизації. Потім переїхав у Київ, півтора року працював у норвезькій компанії.

Тіпси для QA: самореалізація по-максимуму

фото WordCamp

Невдовзі Віктора захопила нова діяльність – викладання в університеті.

“Я викладав тестування, це були курси від Центру зайнятості в Чорноморському університеті. Поміж парами ходив на конференції, де мене “захантили” TemplateMonster, і з того часу я працюю для них”, – згадує він.

Тіпси для QA: самореалізація по-максимуму

Про лайфхаки і фейли

Я займаюсь ІТ і QA клубом в Миколаєві, доволі часто розповідаю про специфіку роботи QA. Найбільший лайфхак – це стрибки від ланки до ланки, коли керівник бачить, що саме тобі подобається, і сприяє твоєму розвитку. Найкайфовіше – обирати, що найбільше для душі.

Фейли – це найперше переживання, коли хтось з розробників починає питати, навіщо scrum, наприклад. В нас були розробники, які були навіть проти тестування. Важливо пояснювати людям, навіть у маленьких містах, для чого певні новації, особливо тим, хто боїться змін.

Читати чи слухати?

Людям, які прагнуть розвиватися, а не лише хочуть бути тестувальником, Віктор радить не лише читати літературу, а й активно вливатися в ком’юніті. Ходити варто і на всілякі курси, які є в місті, і на семінари, клуби.

“Якщо є якісь тусівки в місті, молодому тестувальнику треба бути “в середовищі”, щоб його помітили”, – вважає Віктор.

Якщо є можливість, пропонувати там свої послуги. Якщо запрошують кудись поїхати – пакуйте наплічник і їдьте. Хтозна, які важливі люди зустрінуться вам там.

З Миколаєва, наприклад, можна податися на безкоштовні івенти в Одесу, Херсон. На них вартує їздити і слухати доповіді, налагоджувати нетворкінг.

Прочитати кілька книжок мало, щоб стати всебічно розвинутим фахівцем, вважає Віктор. Слід якомога швидше почати практикуватись.

Раджу почитати “Тестування в Google”. Головна ідея книги – там не розповідають, що можна тестувати і як, а діляться досвідом, як самі працівники це роблять. Той, хто вже працює тестувальником, почитає і зрозуміє, як це – працювати тестером в іншій країні, наприклад. Також Віктор рекомендує книгу “Rework”. Вона оптимальна для всіх зі сфери ІТ. У ній йдеться, що варто не працювати по 20 годин щодня, а шукати роботу “в кайф”.

На всі 100%

Після праці в Agile команді, я зрозумів, що найголовніше для розробників та тестерів віддаватись на всі 100% своєму продукту. Якщо фішка в продуктовості, то від якості вашої роботи залежатиме задоволеність клієнта. І треба, щоб клієнт був задоволений. Деколи доводиться здати проект пізно, але таке буває, просто треба викладатися і реалізовувати свій потенціал по максимуму.

І найголовніше – будьте командним гравцем!

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають