LVIV.COM

Свірзький замок відкриють для відвідувачів

Свірзький замок відкриють для відвідувачів

Замок планують трансформувати у культурно-мистецький та музейний простір для експозицій, пише Твоє місто.


Свірзьким замком опікується Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів. У радянські часи в ньому хотіли зробити санаторій для архітекторів загально-радянського масштабу.

За словами голови організації, зараз це неактуально, адже ніхто вже не відвідує замки так централізовано. Свірзький замок збережуть як історичну пам’ятку. Проте він не буде музеєм у класичному розумінні, адже у планах експозиція робіт із застосуванням інтерактивних технологій. Виставки змінюватимуться з року в рік, приваблюючи туристів з України та з-закордону.

Наразі замок закритий для відвідування, але на територію вхід вільний. Відкриття планують наступного року навесні.

Свірзький замок відкриють для відвідувачів

“Якщо ми відкриємо замок прямо зараз, то його просто знищать дуже швидко. Це пов’язано з тим, що  у замку немає структури, яка б обслуговувала його, ремонтувала та стежила б, щоб його не розікрали”, – додає він.

Масштабний проект вдалося запустити під час архітектурного фестивалю «Вежа», який нещодавно пройшов у Львові. Нині у спілці шукають кошти на відкриття замку та готують проект, аби отримати міжнародний грант.

Свірзький замок відкриють для відвідувачів

Свірзький замок розташований у Перемишлянському районі Львівської області. Перші згадки про нього датуються 1530 роком, коли замок належав роду Свірзьких. Сучасного вигляду він набув з середини XVII століття, коли перейшов у власність графа Цетнера і належав його нащадкам до XIX століття. Найбільших ушкоджень замок зазнав під час Першої світової війни – його спалили російські війська. У міжвоєнні роки замок спробували відреставрувати. Наступні реставраційні роботи проводились у 1975-1983 р.р. під керівництвом архітектора Андрія Шуляра.

Ватраль Іванна LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають