LVIV.COM

Стартували торги біткоін-ф’ючерсами: що це таке?

Стартували торги біткоін-ф'ючерсами: що це таке?

На Чиказькій біржі опціонів (CBOE) стартували торги ф’ючерсними контрактами на біткоіни. CBOE став першим торговим майданчиком, що працює з біткоін-ф’ючерсами.


Що таке ф’ючерси?

Ф’ючерси (або ф’ючерсні контракти) – це фінансові інструменти, які дозволяють двом сторонам обмінювати актив за певною ціною в майбутньому. Спочатку їх використовували в сільському господарстві, щоб визначити точну ціну продажу врожаю. Зараз цей інструмент використовують і в інших сферах – нафта, газ, акції, пише AIN.

Як працюють торги?

Торги ф’ючерсами засновані на грошах, а не на криптовалюті. Це означає, що трейдери можуть торгувати криптовалютою, навіть не володіючи нею. Базовим активом контрактів виступає виражена в доларах вартість біткоіна на біржі Gemini.

На початку торгів курс біткоіна перевищив $ 16 000. Біржа аж впала на годину і перестала працювати.

18 грудня торги ф’ючерсами на біткоіни почне інша біржа – CME Group

За і проти

Запуск ф’ючерсів – ще один крок на шляху до легітимізації біткоінів.

Ф’ючерсні контракти привернуть увагу професійних інвесторів і створять їм більш комфортні та безпечні умови.

З іншого боку, новий потік грошей в індустрію піде не безпосередньо на біткоіни, а на його синтетичні деривативи, які не впливають на криптовалюту.

До слова, у Південній Кореї застосували найрадикальніші заходи проти біткоін-ф’ючерсів. Комісія з фінансових послуг (FSC) просто заборонила випуск ф’ючерсів на основі криптовалюти.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають