LVIV.COM

В SoftServe розробили додаток доповненої реальності для фортеці Тустань

В SoftServe розробили додаток доповненої реальності для фортеці Тустань

R&D-підрозділ компанії SoftServe розробив мобільний додаток Tustan AR, який за допомогою технології доповненої реальності показує, як виглядала середньовічна наскельна дерев’яна фортеця ІХ—ХVІ сторіччя Тустань. Реконструкцією займається Василь Рожко.


Тустань — це наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах, у Сколівському районі Львівської області. Тустань була оборонним та адміністративним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи.

Робота над проектом тривала упродовж року за участі двох фахівців R&D-відділу. Реконструкція почалася з детальних замірів локації, вивчення існуючих матеріалів та планів. Команда також робила фізичні виміри на місці; для важко доступних місць використовували дрони. Завдяки фотограмметричній реконструкції вдалося зробити комп’ютерні графічні моделі скель і фортеці з точністю до сантиметрів і міліметрів.

Зараз додаток Tustan AR доступний в режимі реального часу на місці знаходження історичної пам’ятки за будь-яких погодних умов. Крім того, зображення можна побачити дистанційно, завантаживши безкоштовний додаток в App Store та PlayMarket. Код і моделі можна знайти у відкритому доступі.

lviv com telegram

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають