LVIV.COM

“Штучний інтелект – загроза для людства?” – Стівен Хокінг

Штучний інтелект - загроза для людства? - Стівен Хокінг

Британський вчений Стівен Хокінг висловив думку про те, що штучний інтелект може стати причиною загибелі людської цивілізації. Про це він заявив на відеоконференції в Пекіні, яка проходила в рамках Глобальної конференції мобільного інтернету.


Вчений закликає ретельніше досліджувати AI, щоб уникнути небезпеки у майбутньому.

“Розвиток штучного інтелекту може стати як найбільш позитивним, так і найстрашнішим фактором для людства. Ми повинні усвідомлювати небезпеку, яку він несе”, – підкреслив професор.

За його словами, новітні технології можуть спричинити деградацію людини, зробити її вразливою в природніх умовах.

“Якщо обмежити людину від біологічної еволюції, AI невдовзі зможе замінити її, оскільки вміє постійно оновлюватись. Немає великої різниці між тим, чого може досягти мозок, і тим, чого можна досягти завдяки комп’ютеру”, – додав він.

Промова Хокінга стосувалася пожвавлення конкуренції серед китайських компаній, які вкладають значні кошти в розвиток технологій штучного інтелекту і найму талантів із Кремнієвої долини, пише британське видання Express . Вчений також зазначив, що при правильному вивченні та використанні штучний інтелект може бути вкрай корисним.

AI зараз використовують у широкому спектрі додатків, програмного забезпечення, розпізнавання осіб і кібербезпеки, а також у футуристичних технологіях, зокрема, в самокерованих транспортних засобах.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають