LVIV.COM

🧠 Що таке “оргазм мозку”, і чому це тренд YouTube

🧠 Що таке оргазм мозку, і чому це тренд YouTube

Чи бувало в тебе відчуття “мурашок” по шкірі від шепоту на вухо чи тихих звуків типу шурхотіння листя? На YouTube активно поширюють ролики з абревіатурою АСМР (автономна сенсорна меридіональна реакція). На відео акторки ніжно шепочуть, шарудять папером або тканиною. Від перегляду люди розслабляються, в них покращується настрій. В народі це явище називають “оргазмом мозку” або “брейнгазмом”, пише BBC.


Відчуття тепла і приємного поколювання в шкірі голови та всьому тілі – саме так найчастіше проявляється АСМР. Таку реакцію найчастіше викликає музика, різні звуки, особливо шепіт і шурхотіння, смаки, дотики.

Це настільки приємно, що на YouTube з’явилось дуже багато роликів, які викликають цю сенсорну реакцію. Людям подобається дивитись, як актори повільно складають речі, перебирають пальцями різні дрібнички, щось шепочуть, шарудять предметами, дряпають нігтями різні поверхні.

Глядачі стверджують, що ці ролики їх заспокоюють, допомагають зняти стрес, розслабитись, швидше заснути і краще спати.

Науковці активно досліджують явище брейнгазму. Але поки феномен ніхто пояснити не зміг. Однак вчені сподіваються, що згодом, коли з’ясують природу явища, то відео, які викликають брейнгазм, можна буде застосувати з терапевтичною метою.

Брейнгазм не пов’язаний із сексуальними переживаннями. Люди не відчувають збудження, коли переживають його, зауважують дослідники.

Психологи з Університету Свонсі доктор Нік Девіс та Емма Барратт опитали майже 500 людей, які мають досвід АСМР.

Дослідження показало, що АСМР тимчасово покращує настрій та надає полегшення людям з депресією. До того ж, багато хто свідомо застосовує цей метод для покращення свого стану.

Опитувані повідомляли, що навіть якщо вони й не відчували приємного лоскоту, їхнє психічне самопочуття суттєво покращувалося.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають