LVIV.COM

СБУ відкрила в Києві центр забезпечення кібербезпеки

СБУ відкрила в Києві центр забезпечення кібербезпеки

Центр створили на базі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ. Ключовими можливостями Центру стали система виявлення та реагування на кіберінциденти та лабораторія з комп’ютерної криміналістики, повідомляє прес-служба СБУ.


Для роботи Центру Служба безпеки отримала технічне обладнання та програмне забезпечення.

Голова СБУ Василь Грицак провідомив: “Минулого року фахівці Служби зафіксували та відбіли понад п’ятдесят кібератак різного ступеня потужності, окремі з яких за руйнівними наслідками могли бути набагато гіршими, ніж славнозвісний “Petya-A”.

Тобі може бути цікаво:

Зарплати кіберофіцерів СБУ – нижчі, ніж у Junior-програмістів

Основні напрямки хакерських атак в Україні:

  • банківські установи;
  • урядові установи;
  • об’єкти критичної інфраструктури (стратегічно важливі для безпеки держави: енергетика, хімічна промисловість, транспорт, інформаційні технології).

СБУ встановила російське походження кібератак. “Ми з іноземними партнерами чітко усвідомлюємо, що без співпраці та обміну досвідом, неможливо ефективно протидіяти російській агресії у кіберпросторі”, – зазначив Голова СБУ

Робота Центру зосереджена на тому, щоб  попереджати кібератаки, встановлювати їх походження і аналізувати для вдосконалення протидії.

З часом СБУ планує зробити мережу ситуаційних Центрів кібербезпеки та співпрацювати з установами, організаціями та підприємствами на місцях. Також в Центрі готові надати захист і допомогу недержавним установам. “Будь-який представник великого, середнього та навіть малого бізнесу може звернутися до центру за консультаціями та допомогою”, – запевнив Голова СБУ.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають