LVIV.COM

ІТ-ринок праці 2016: підсумки року

ІТ-ринок праці 2016: підсумки року

Скільки людей працює у сфері ІТ в Україні у 2016-му? Чи достатньо вакансій? Хто є найзатребуванішим фахівцем? Пропонуємо оглянути підсумки року.


Усього в 2016 році в галузі працювало майже 100 тис. фахівців. Рік тому – 89 300 осіб, тобто зараз індустрія виросла на 12%. Як пише DOU, 17,6% опитаних працює в компаніях “від 1 000 співробітників”.

Найбільшим роботодавцем залишається EPAM Systems.

стат

Наприкінці року 754 компанії розмістили вакансії на DOU, торік їх було 566. Що важливо, на одну вакансію QA припадає 23 відгуки, а на вакансію C++ розробника — тільки 3.

рахунок

Цьогоріч DevOps стали дефіцитнішими за дотнетчиків, а відгуків на вакансії PM стало більше, ніж на QA. Також зросла частка фронтенд-вакансій. Лідерами за кількістю іт-фахівців залишаються Київ, Харків та Львів.

city-normal

Кількість вакансій для джуніорів зросла на 71%, зараз це аж 1 360 пропозицій роботи.

Середні зарплати залишаються стабільними, але помітно зменшилась оплата праці РМ без категорії Senior: одразу мінус 30% відносно минулого року ($1400 vs $2000). Проте, категорія PM лідирує за кількістю відгуків на вакансію. Але у Senior PM і Team Lead середні зарплати досі тримаються на рівні від $4000 до $3000.

salary1

Частка жінок в українському ІТ зросла на 15%.

За даними DOU-рейтингу ІТ-шкіл, минулого року майже 30 тисяч осіб навчалися на різноманітних курсах та ІТ-програмах. Цього року на одну ІТ-вакансію претендує мінімум 10 випускників ІТ-шкіл. Майже вдвічі збільшилась і кількість ІТ-подій порівняно з минулим роком.

Читайте також:


Парламент дозволив фрілансерам укладати договори по e-mail

Google запустив ресурс на якому можна поекспериментувати з нейронними мережами

Google, Microsoft, Twitter та Facebook чекають на українських студентів

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають