LVIV.COM

Програмування – (не) жіноча справа!

Програмування - (не) жіноча справа!
Анна Запорожченко

Першим у світі програмістом була … жінка! Так-так, Ада Лавлейс написала дебютну програму, й відтоді усе почалося. То чому ж з’явився стереотип про те, що точні науки і технології – це “не жіночого розуму” справи? Бери участь у флешмобі, який руйнує цей стереотип (деталі в кінці статті)!


Погодься, що коли ми чуємо слово “програміст”, то відразу постає в уяві образ бородатого чоловіка в окулярах. Ми самі створюємо бар’єри, які заважають займатися чимось новим та цікавим.

Є багато прикладів того, як жінки відкинули геть гендерну нерівність та зайнялися програмуванням. Вони досягли неймовірного успіху в цій галузі. Серед них:

  • Сара Гайдер спочатку працювала в Google і відрекомендувала себе як відмінна програмістка. Зараз – інженерка-програмістка в Twitter
  • Марісса Майєр – перша жінка-інженерка в Google. Без її згоди в компанії не запускали жодного продукту в області юзерського інтерфейса. На даний момент вона CEO Yahoo.
  • Трейсі Чу працювала на такі великі компанії, як Google, Facebook, Quora. Сьогодні молода програмістка працює інженеркою програмного забезпечення для Pinterest.
  • Шеріл Сендберг – колишня віце-президентка Google з глобальних операцій. Створила інструменти онлайн-реклами Google – AdWords і Ad-Sense. Зараз операційна директорка Facebook.

До слова, вчені довели, що коди, написані жінками, оцінюють набагато вище, ніж написані чоловіками. Але тільки при тій умові, коли оцінювачу невідома стать програміста.

З кожним роком все більше дівчат ідуть підкорювати сферу IT, українські панянки – не виняток. За даними rabota.ua, кількість резюме від жінок IT-спеціалістів зросла до 20% з 2013 року. У Львові талановиті дівчата легко добиваються успіху!


Програмування - (не) жіноча справа!

Ірина Бокало

.Net software developer

Коли тобі 19 і ти програміст, то тебе оточують явно не твої однолітки. У моїй команді чоловіки 30+, тому за обідом доводиться розмовляти про газонокосарки та ціни на бензин. Звісно, це лише одна сторона медалі, бо тоді почуваєшся досвідченішою, набираєшся мудрості у них.

Поблажки типу “тому що дівчина” я на собі мало відчуваю. Коли співкомандники мого віку, то інколи просто хочеться сказати “Ну все я втомилась, я більше не можу, нічого не розумію”. Тоді можна розраховувати на допомогу. Якщо б я була хлопцем, то навряд би пасувало ось так нити. Я стараюсь так не робити, бо вважаю себе нічим не гіршою.


Програмування - (не) жіноча справа!

Орися Хім’як

PR директор у Lviv IT Cluster

Мабуть нам усім пора відвикати від того, що наш гендер, вік чи стать є обмеженням чи критерієм для вибору професії. Якщо ти відчуваєш інтерес чи імпульс працювати у ІТ, то роби це. Вчись, розвивайся і ставай найкращим.

Якщо ти професіонал, то всім начхати чоловік ти чи жінка, людям треба твої навики, і якщо ти вмієш їх правильно застосовувати – будеш безцінним.
Дівчата, якщо ви вагаєтесь, чи починати своє кар’єру в ІТ через стать, то забудьте цю дурню назавжди. Ваші знання і навики не мають гендеру.

Якщо ти хочеш потрапити в цю галузь, але не знаєш з чого почати, існує безліч онлайн та офлайн курсів з програмування, які навчать кодити навіть твою бабцю. А деякі IT-школи навіть проводять безкоштовні заняття з базового програмування.


Розкажи свою історію про те, як ти потрапила в ІТ у Facebook з хештегом #ІТ_woman або надсилай на [email protected]! Найцікавіші розкажемо на сторінках LVIV.COM!

Анна Запорожченко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають