LVIV.COM

Почав діяти закон про кібербезпеку – які наслідки?

Почав діяти закон про кібербезпеку - які наслідки?

Всі ресурси, які загрожуватимуть кібербезпеці держави, блокуватимуть. Таке рішення Ради національної безпеки і оборони ввів у дію Президент Петро Порошенко.


Як пише УП, Кабмін має внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про кіберзлочинність. Зробити це повинні у тримісячний строк. Відповідний указ опублікували на сайті Президента.

У законопроектах також пропишуть вимоги до операторів та провайдерів надавати інформацію правоохоронним органам для ідентифікації постачальника хакерських послуг та маршрут, за яким відбулась кібератака.

Правоохоронці матимуть повноваження просити від власників комп’ютерних даних (операторів та провайдерів телекомунікацій, юридичних і фізичних осіб) фіксувати і зберігати дані, необхідні для розкриття злочину.

Кабмін спільно з СБУ також визначить обмежувальні заходи щодо використання софту та телекомунікаційного обладнання, яке розробили чи виготовили в Росії.

В кримінальному процесі впровадять можливість збирати та використовувати докази в електронній формі.

Нацбанк упродовж березня зобов’язують розробити механізм блокування (припинення) на території України функціонування електронних платіжних систем суб’єктів держави-агресора.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають