LVIV.COM

Нестандартні методи комунікації для HR – 5 тез із майстер-класу шеф-редактора LVIV.COM 📣

Нестандартні методи комунікації для HR - 5 тез із майстер-класу шеф-редактора LVIV.COM 📣

Днями Сашко Васецький провів майстер-клас на тему “Як донести свій меседж? Нестандартні методи комунікації для HR”. Ось 5 ключових тез його виступу. Збережи собі і поділися з друзями!


Нестандартні методи комунікації для HR - 5 тез із майстеркласу шеф-редактора LVIV.COM
Восени минулого року ми з друзями заснували доволі унікальний для України стартап. Це незалежний медіа-сервіс для прогресивної молоді, який називається “Твій медіа бро” – LVIV.COM. Ми не пишемо про політику і використовуємо виключно нативні формати реклами (це така реклама, яка, як би дивно це не звучало, корисна не лише для рекламодавця, але й для читача).

Одна з тем, яку висвітлює LVIV.COM – ІТ Львова. Наприклад, рубрика #Чий_офіс_кращий розповідає про офіси ІТ-компаній. За цей рік ми нагенерили купу крутого контенту для наших партнерів. І от що цікаво: у 99% випадків уся комунікація з нами йшла через HR.

Згодом я провів невелике опитування серед знайомих ейчарів та СЕО невеликих компаній і виявилося, що дуже часто саме на HR лягають обов’язки щодо і внутрішньої, і зовнішньої комунікації. Більше того, HR виконують функції контент-райтерів, маркетологів і навіть бренд-менеджерів. Сторінки компанії в соцмережах, івенти, реклама в Facebook і навіть комунікація зі ЗМІ – це все часто на твоїх плечах. Все це водночас і складно, і дуже цікаво!

Сьогодні я розповім про кілька інструментів, які полегшать життя і допоможуть бути ефективнішим.

Знай свого клієта, як самого себе

Епоха “однієї професії” минула – змінюйся або помри. Аби бути ефективним сьогодні HR повинні навчитися використовувати інструменти маркетологів і сейлзів. За даними DOU, лише у Львові мають офіси декілька сотень ІТ-компаній, і їхня кількість зростає. Водночас ринок відчуває шалену нестачу якісних кадрів, що спонукає компанії відкривати офіси й у інших містах.

Великі компанії виділяють чималі бюджети на внутрішній маркетинг, проводять активні кампанії. Як бути в умовах жорсткої конкуренції HR невеликих ІТ-компаній, які не мають потужних ресурсів? На допомогу приходить партизанський маркетинг і максимально ефективне використання наявних ресурсів.

Одна з найважливіших твоїх переваг, за яку будь-який маркетолог горло б перегриз – жоден із них не проводить так багато глибинних інтерв’ю зі своїми клієнтами. Ти досконало знаєш всі потреби, болі своїх клієнтів (тобто кандидатів, чи актуальних працівників). Ти знаєш їхні бажання, страхи. Ти володієш їхніми контактами. Ти знаєш їх, як самих себе. А значить – ти можеш сформувати саме такий меседж, який битиме прямо у їхнє серце!

Використовуй базу контактів на повну

Під час майстер-класу виявилося, що менше половини аудиторії веде базу контактів. Інвестувавши в базу всього декілька хвилин щодня, ти отримаєш дуже потужний інструмент. Базу важливо сегментувати, наприклад, по технологіях або посадах.

Навіщо потрібна база?

Окрім банальної розсилки своїх вакансій та моніторингу вже знайомих з твоєю компанією кандидатів, ти можеш з точністю хірурга таргетувати на них рекламу в фейсбук. Соцмережа дає можливість підвантажити власну базу електронних скриньок. Таким чином ти зекономиш на рекламі, і твій меседж точно потрапить у цільову аудиторію.

Нестандартні методи комунікації для HR - 5 тез із майстеркласу шеф-редактора LVIV.COM

Оформи і оптимізуй всі канали комунікації

Кожен канал комунікації (сторінка в соцмережі, сайт etc) повинен бути правильно оформленим. Будь-яке джерело, через яке клієнт може контактувати з твоїм брендом, повинне дати йому конкретне позитивне уявлення про компанію. Містити в собі вигоди для нього. Умовно кажучи, з вашої сторінки в тому ж таки фейсбуці, майбутній працівник повинен отримати уявлення, що саме він отримає від співпраці з вами. Крутий офіс? Дружню команду? Вирішувати тобі – ти досконало знаєш його болі.

Ось далеко не вичерпний список каналів комунікацї:

  • сайт компанії, блог
  • фейсбук-сторінка
  • згадки у ЗМІ
  • комунікація через пошту
  • фідбек після співбесіди
  • інтернет-реклама
  • зустрічі
  • сарафанне радіо
  • події
  • інші, наприклад буклети

Вважай кожен канал першою сходинкою твоєї лійки продажів. Яке враження складає на потенційного клієнта, наприклад, ваша сторінка на DOU? Вона працює на вас, чи проти вас? Оптимізувавши їх раз, (наприклад, SEO для сайту, SMM etc) ви отримуватимете з них, не докладаючи зайвих зусиль. Навіщо втрачати можливості!

І найголовніше – ви повинні бути всюди. Ваша мета – завоювати першу сторінку видачі в Google. Чим раніше ви про це задумаєтесь, тим вища ймовірність, що там буде більше позитиву про вас, аніж негативу. Перша сторінка видачі – обличчя компанії, яке побачить потенційний кандидат.

Нестандартні методи комунікації для HR - 5 тез із майстеркласу шеф-редактора LVIV.COM

Як створити влучний меседж

Персоналізуй.

Чи це зовнішня розсилка, чи внутрішня – звертайтеся до конкретної людини, а не до натовпу.

В загальний чат компанії можна писати щось не зовсім важливе, наприклад: з’явилося печиво на кухні. Про важливі речі, якщо ти хочеш, щоб тебе почули, і прагнеш добитися якоїсь реакції, раджу писати персоналізований імейл. І не забувай про Call to Action!

Поважай час свого читача.

Пиши коротко і по суті. У нього немає часу читати. Якщо в заголовку листа і першому абзаці немає найважливішого і загалом повно води – вірогідність прочитання стрімко падає. І пам’ятай – одне повідомлення – одна ціль.

Задавай запитання.

Якщо текст довгий, втримати увагу читача допоможе запитання. Наприклад, “навіщо тобі корпоративна пошта?”. Запитання породжує внутрішній діалог, і людині стає цікаво дізнатися, чи співпадає його відповідь з твоєю, тож він читатиме.

І найголовніше – диференціюйся!

Не будь, як усі, адже твоя компанія особлива. Твоя компанія – не одна з багатьох, вона інша. Не бійся виділятись, вияви свої сильні сторони і розповідай про них.

До речі, наш маркетолог Андрій вже у цей четвер (26 жовтня) проведе майстер-клас, на якому розповість, як створювати крутий віральний контент. Цікаво? Додавайся до події у Facebook!

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають