Багато хто під роботою в ІТ розуміє суто програмування. Але й крім цього у галузі є чим зайнятись. Тому якщо ти гуманітарій, або просто програмування – не твоє, можеш обирати діяльність до душі з цього списку.
Крім очевидних посад, типу бухгалтера, чи офіс-менеджера, сфера IT має ще купу інших із загадковими назвами. Варто ще врахувати, що у різних компаній можуть бути різні нейми однієї і тієї ж посади. Або ж одна компанія може мати посаду, яку не знайдеш в іншій. Тому спробуємо розібрати найбільш поширені.
Матеріал підготовлений разом з Lviv Digital Marketing School
Technical Writer
створює та ілюструє всю технічну документацію по проекту. Сюди входить і внутрішня документація (наприклад, техзавдання для розробників) і зовнішня (наприклад, мануал по використанню для замовника). Все це має бути написано зрозумілою для усіх сторін мовою і щоб цю документацію таки прочитали, тому спеціаліст має глибоко розбиратись в тому, про що пише, знати англійську мову, а також вміти працювати із зображеннями та таблицями. Переважно зарплатня на цій посаді коливається від 400 до 1500 доларів.
Project Manager
керує проектом в цілому та відповідає за його своєчасну здачу. Загалом це нетехнічна спеціальність, але на українському ІТ-ринку РМ-ами переважно працюють колишні розробники. Головними обов’язками менеджера по проекту є втілення замовлення клієнта в життя чітко по термінах, використовуючи наявні ресурси. Тобто РМ складає план реалізації разом з розробниками, зводить усіх учасників проекту разом та слідкує за його вчасним виконанням, усуваючи всі труднощі. В середньому зарплата Project Managerа складає 600-1000 доларів.
Program Manager
це крутий Project Manager. Якщо менеджер проекту відповідає за проект, його втілення, бюджет і тд, то програмний менеджер керує програмою, що може складатись з кількох проектів. Також він відповідає за стратегічні ініціативи компанії. Зарплата може сягати 3500 доларів.
Scrum Master
відповідає за ефективну комунікацію між усіма учасниками по розробці проекту, у тому числі з замовником. Скрам-майстер підвищує продуктивність і є лідером команди (але не формальним керівником). Впроваджує Скрам-практики, налагоджує процеси, виявляє та знешкоджує ризики. Зарплата від 1000 до 3000 доларів.
QA
відповідає за якість готового продукту, або його частин на різних етапах розробки. І хоч QA має дуже добре розбиратись в технічній стороні, поріг входження на цю посаду значно нижчий, ніж на програміста. Та й потрапити на таку посаду гуманітарій зможе легше, ніж на інші технічні спеціальності. Основна задача QA-я – забезпечення якості та покращення роботи ПО, зменшення ризиків та фіксування багів. Середня зарплатня: 600-2700 доларів
Менеджер по роботі з клієнтами (Account manager)
здійснює всю комунікацію з клієнтом. Основна задача менеджера – вести ділове листування з клієнтом, влаштовувати зустрічі, консультувати його, збирати відгуки по продукту тощо. Зарплата починається з 500 доларів.
Product Analyst
займається аналізом всієї інформації, що стосується продукту. Його роль визначається в залежності від стадії розробки. Це може бути дослідження щодо використання тих, чи інших кольорів, чи що змушує клієнта повертатись до тієї, чи іншої програми. У сфері його відрповідальності різні способи отримання та дослідження інформації, А/Б тестування, які потім будуть використовувати під час розробки специфікації та продукту.
SEO-оптимізатор
відповідає за розробку продукту відповідно до вимог пошуковців. Він створює семантичне ядро, займається стратегією оптимізації, готує рекомендації по технічних характеристиках сайту та вимоги для контенту.
Бізнес-аналітик
досліджує проблему замовника, шукає рішення і оформлює його концепцію в формі вимог для розробників. Саме цими вимогами вони будуть користуватись при створенні продукту. Бізнес-аналітик виступає посередником між замовником та командою розробником під час всього процесу роботи над продуктом. Середня зарплатня від 1300 до 2500 доларів.
Support Engineer
людина з техпідтримки. Цей фахівець розглядає заявки від користувачів продукту або інших інженерів техпідтримки. Залежно від типу заявки, він або самостійно вирішує проблему або передає на розгляд колег та розробників продукту. Зарплатня – від 300 доларів.
Маркетолог
займається просуванням компанії, чи послуг. Основні обов’язки – популяризація обраної послуги, продукту чи самої компанії на ринку, створює стандарт спілкування з різними каналами поширення інформації, розробляє імідж компанії та роль на ринку серед конкурентів.
People-partner, або ж Happiness Manager
відповідає за загальну атмосферу в колективі. Оцінює рівень задоволеності посадою, умовами, зарплатнею тощо. Інколи зустрічаються цілі відділи Employer Branding, що відповідають за створення позитивного іміджу роботодавця, та Retention – відділ по втриманню робітників. До задач цієї посади входить постійний моніторинг загального рівня задоволеністю роботою та стимул працівників розвиватись, щоб заробляти більше грошей, відповідно – компанія не втратить цінного працівника.
HR та рекрутер
Рекрутер – це фахівець, який шукає людей на відкриті вакансії, приводить в компанію нових співробітників. HR-менеджер працює з колективом компанії, розвиває корпоративну культуру, допомагає адаптуватися новим колегам. Зарплата від 400 доларів.
Івент-менеджер
займається життям компанії. Основні обов’язки – організація зовнішніх та внутрішніх заходів та їх промоція. Зарплата від 400 доларів.
Sales Manager
відповідальний за первинне спілкування з клієнтом. Основна задача – продати послуги компанії, зацікавити клієнта, збільшити клієнтську базу і принести компанії прибуток. Середня зарплата – від 600 доларів.
Контент-менеджер
займається контентом та присутністю в соцмережах. Це може бути одна особа, або кілька окремих (копірайтер, смм, seo інші), але все, що стосується створення контенту для сайтів, в тому числі і для сайту компанії, робота з фото та відео, соцмережами – все це до контент-менеджера.
Сподіваюсь, цей список допоможе тобі обрати професію. А щоб ще спростити тобі життя можемо порадити зареєструватись на новий курс Lviv Digital Marketing School за посиланням. Зараз там діє найдешевша ціна!
Детальніше про школу і програму за посиланням. Дій!