LVIV.COM

Навіщо людству нова реальність — німецький режисер Кирило Туші про VR технології

Ділися або не палися

Навіщо людству нова реальність — німецький режисер Кирило Туші про VR технології
Роман Тищенко

Віртуальна реальність відкриває перед людством нові можливості. За допомогою VR окулярів можна побувати у неіснуючих світах і побачити все, про що колись мріяв. Попри те, що у більшості випадків це технологія для розваг, у деяких країнах вона активно впроваджується у сфері освіти. Кирило Туші, німецький режисер, автор документального фільму «Ходорковський» – сенсації 61-го Берлінського кінофестивалю, розповів про можливості VR технологій у кінематографі та їх вплив на суспільство на міжнародній конференції «Медії та ідентичність: Нuman Transformation in the Digital Age», що була присвячена 5-річчю Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ.


Навіщо людству нова реальність — німецький режисер Кирило Туші про VR технології

Кирило Туші (фото: Олександр Урбан)

Три роки тому мене запросили у Гонконг. Там я познайомився із технологією віртуальної реальності. Мені було дивно перебувати у вигаданому місці. Я почав усвідомлювати концепції невідомих територій, бо мене оточував якийсь абстрактний простір, що насправді не існував. Для того, щоб бути хорошим режисером важливо використовувати сучасні технології. За допомогою віртуальної реальності я можу переміщатися у просторі разом з іншими. Я витратив п’ять років на зйомки фільмів «Ходорковський». Коли зараз люди запитують, чому я цікавлюся ВР, а не у творчій відпустці нюхаю троянди, то я відповідаю, що не зміг би зробити таких фільмів без ВР. Віртуальна реальність дуже пов’язана із моїми літературознавчими дослідженнями перед зйомкою фільмів. Я використовував нові комунікаційні технології, щоб показати, наскільки іншим може бути світ. Навіщо людству нова реальність — німецький режисер Кирило Туші про VR технологіїМи створили платформу, щоб зацікавити людей технологіями. Я пересвідчився у тому, що це нові інструменти для зйомки документальних фільмів. Важливо створювати не тільки реальність, а й реалізовувати мрії. Віртуальна реальність допоможе здійснити мандрівку до місяця, або зануритися у глибини океану – і все це без наркотиків.

Якщо ви занурюєтесь у ВР – то починаєте мріяти. 80% людей, які випробували технологію, не могли потім сказати напевно, чи було реальністю те, що вони бачили чи ні. ВР, передусім, є розвагою, проте зараз його починають використовувати і в освіті. У Китаї учні один раз на тиждень занурюються у ВР для закріплення матеріалу. Віртуальна реальність дозволяє їм побачити динозаврів та відчути різні запахи і емоції.

Людям складно оцінити скільки вони перебували у ВР – вони можуть відповісти, що були там лише 15 хвилин, але насправді пройшла година. Можна багато розповідати і описувати про відчуття під час сеансу, але пояснити їх навряд чи вийде. ВР через гру відкриває кожен по-своєму. Для користувачів це повернення у дитинство.

Людство використовує технології для різноманітних досліджень. Це інструмент, який може допомогти пізнати себе краще. Повноцінний аватар може багато чого прояснити у особливостях тіла та усвідомити його повноту. Проте нові технології не панацея. Так, 3D реальність дуже швидко набридає людям. На аватар людини різні статі реагують дуже агресивно. Людям легше сприймати Мікі Мауса із обличчям людини, ніж безпосередньо образ з конкретним тілом і обличчям. Такий експеримент дійсно провели у Disney, його спонсорувала Prada. Навіщо людству нова реальність — німецький режисер Кирило Туші про VR технологіїЯ все ще бачу відмінність між віртуальним світом. Після 7 години я відключаю свій телефон. Кожен по-своєму шукає цілісність свідомості та тіла. Це, мабуть, найважливіший момент, про який варто пам’ятати – якщо у вас є діти, то потрібно пильнувати за аплікаціями, які вони використовують. Подрузі моєї дочки подарували iPhone у 12 років і вона була останньою у класі без телефону. Потрібно зважати як на захист приватних даних та відчуття реальності, проте потрібно розуміти, що якщо ви не будете встигати за трендами часу, то залишитеся у минулому.

Зараз читають