LVIV.COM

Нацбанк пропонує випустити електронну гривню та запровадити блокчейн

Нацбанк пропонує випустити електронну гривню та запровадити блокчейн

У Національному банку України розглядають можливість випуску електронної гривні. Прес-служба НБУ зазначає, що реалізувати таку ідею мають намір на базі інноваційних технологій. Зокрема, в рамках заходів проекту Cashless еconomy зараз аналізують можливості використання blockchain для впровадження платформи, яка б задовольнила потреби платіжного ринку країни.


Також Нацбанк хоче вирішити питання зі сфери безготівкового обороту коштів в Україні. Реалізація такого проекту дозволить побудувати прозору і ефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальними транзакційними витратами. Однією з головних функцій у такому проекті буде миттєвий переказ коштів.

Пілотний проект планують реалізувати на волонтерських засадах із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України. Після цього НБУ оцінить доцільність дій з впровадження електронної гривні.

Blockchain – це розподілена база даних, яка підтримує перелік записів-блоків, що постійно зростає. Вона захищена від підробки та переробки. Така база даних закладена в основу криптовалюти Біткойн. Зараз в Україні планують у блокчейн перенести державні дані.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають