LVIV.COM

МОЗ запустило мобільний додаток зі списком безкоштовних ліків

МОЗ запустило мобільний додаток зі списком безкоштовних ліків

Додаток “Ліки контроль” допоможе дізнатися, які препарати можна отримати у лікарні безкоштовно під час лікування на стаціонарі, та спростить пошук дешевих аналогів. Уляна Супрун  повідомила про це на своїй сторінці у Facebook. 


В Україні діє Національний перелік лікарських засобів – список препаратів, які лікарні мають закуповувати обов’язково. До цього переліку входить обмежена кількість препаратів, а саме – 427 діючих речовин від найбільш поширених хвороб та станів.

Це запроваджено для того, щоб у лікарнях завди були ліки, яких найчастіше потребують українці.

Мобільний додаток «Ліки Контроль» дасть змогу визначити, чи виписані пацієнту ліки є в Нацпереліку, а також знайти дешевші аналоги, перевірити, чи входять потрібні хворому препарати до програми «Доступні ліки», ознайомитися з офіційними інструкціями застосування препаратів.

МОЗ запустило мобільний додаток зі списком безкоштовних ліків

Як користуватись:

  1. Завантаж додаток на смартфон. Доступно як для IOS, так і для Android.
  2. Введи в пошук у розділі «Пошук аналогів» МНН препарату. Це назва діючої речовини, яку зазвичай пишуть на упаковці ліків під торговорю назвою. Наприклад, у антибіотика діюча речовина може бути амоксицилін, у протигрибкового – клотримазол, а в препарату від раку крові – іматиніб.
  3.  Якщо після цього побачиш біля назви ліків позначку “Нацперелік” − це означатиме, що вони закуповуються за твої податки. Ти вже їх оплатив та маєш право отримати безкоштовно в лікарні!

Щоб перевірити, чи є препарат саме у твоїй лікарні, перейди у додатку за цим посиланням.

 

Юлія Прокопчук LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають