LVIV.COM

Чому люди переводять свої смартфони в чорно-білий режим?

Чому люди переводять свої смартфони в чорно-білий режим?
Наталя Мойсеєнко

Почати рік з чистого листа? Так, це обіцяє кожен перший. А як щодо того, щоб розпочати рік з монохромного життя? Зануритися в сірість, але не буднів, а свого телефону.


У світі все активніше шириться новий спосіб відпочити від улюблених гаджетів. Такий собі телефонодетокс. Якщо ти готовий пізнати всі відтінки сірого, розповідаємо, що треба робити. І, власне, для чого.

В чому ідея?

У травні 2017 року один хлопець на ім’я Рехман Ата вдався до незвичного експерименту. Він перемикнув свій смартфон в монохромний режим і пообіцяв протриматись так якнайдовше. Але вже за кілька тижнів помітив суттєві зміни у своїй залежності від гаджетів. В чому й полягала першопочаткова мета хлопця.

Згідно зі статистикою кожен американець приділяє своєму гаджету п’ять і більше годин. Монохромний режим дозволив Рехману скоротити цей час до двох. Але на цьому він не збирався зупинятись. А щоб знайти однодумців, він створив цілий сайт gogray.today.

Монохромний світ телефону одразу став прісним та нецікавим. Поступово бажання зазирнути в гаджет, щоб “лише перевірити пошту” зменшувалось. “Це наче ти куштуєш свій улюблений десерт, а він виявляється броколі”, — говорить Рехман Ата.

Як це працює?

Гаджети супроводжують людину щосекунди. Додатки на телефоні та планшеті нам нагадують про воду, яку слід випити, про те, що ми зробили недостатньо кроків і про кількість непрочитаних листів в пошті.

Не дивно, що увага тепер вважається новою валютою. Саме за увагу людини боряться усі маркетологи. І роблять це усіма відомими методами. Зокрема, завдяки кольору.

Підсвідомість людини запрограмована реагувати на той чи інший колір певним чином. Тому, якщо додаток розробляла толкова команда, то вибір остаточного вигляду додатку і його кольорів буде базуватись на нейродослідженнях, а не залежати від бажання власників бізнесу.

Палітра усього вмісту нашого смартфону цілком і повністю використовує колір, щоб викликати потрібну емоцію, управляти нашою увагою і, в результаті, впливає на пріоритетність. Саме тому часто буває, що дивишся в телефон, щоб перевірити час, а через дві години ловиш себе на броузані стрічки фейсбука.

Відсутність кольору, а саме це дає монохромний режим, звільняє людину від рабства кольору та маніпуляції маркетологів. Відповідно, час, який ти витрачаєш на гаджет, активно зменшується. Ефект десерту, що виявився броколі, пам’ятаєш?

Популяризація ідеї

У проекту вже багато прихильників. Найбільший сплеск популярності припав на вихід статті про експеримент у New York Times, де журналістка описувала свій досвід.

Наші активісти теж миттю підхопили хвилю і випробували на собі швидкий і найбільш ефективний спосіб злізти з “гаджетової голки”.


Як це спробувати?

Щоб увімкнути монохромний режим на своєму телефоні, потрібно:

на iOS
Параметри – Загальні – Спеціальні можливості – Адаптації дисплею – Фільтри кольорів – Відтінки сірого

на Android
Налаштування — Параметри розробника — Моделювання кольорів — Монохромність

Якщо пункт меню “Параметри розробника” приховані, заходимо в “Про телефон” та кілька раз швидко натискаємо “Номер складання”. Має висвітлитись повідомлення про надання доступу до параметрів розробника.

Висновки:

  • Увага — нова валюта;
  • Невипадково обраний колір додатків маніпулює нашою свідомістю;
  • Монохромний режим дозволяє злізти з “гаджетової голки”;
  • Додаток, розроблений Рехманом Ата, дозволяє залишити кольорове життя обраних додатків. А це знадобиться у роботі певним професіям.
Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають