LVIV.COM

Чому люди переводять свої смартфони в чорно-білий режим?

Чому люди переводять свої смартфони в чорно-білий режим?
Наталя Мойсеєнко

Почати рік з чистого листа? Так, це обіцяє кожен перший. А як щодо того, щоб розпочати рік з монохромного життя? Зануритися в сірість, але не буднів, а свого телефону.


У світі все активніше шириться новий спосіб відпочити від улюблених гаджетів. Такий собі телефонодетокс. Якщо ти готовий пізнати всі відтінки сірого, розповідаємо, що треба робити. І, власне, для чого.

lviv com telegram

В чому ідея?

У травні 2017 року один хлопець на ім’я Рехман Ата вдався до незвичного експерименту. Він перемикнув свій смартфон в монохромний режим і пообіцяв протриматись так якнайдовше. Але вже за кілька тижнів помітив суттєві зміни у своїй залежності від гаджетів. В чому й полягала першопочаткова мета хлопця.

Згідно зі статистикою кожен американець приділяє своєму гаджету п’ять і більше годин. Монохромний режим дозволив Рехману скоротити цей час до двох. Але на цьому він не збирався зупинятись. А щоб знайти однодумців, він створив цілий сайт gogray.today.

Монохромний світ телефону одразу став прісним та нецікавим. Поступово бажання зазирнути в гаджет, щоб “лише перевірити пошту” зменшувалось. “Це наче ти куштуєш свій улюблений десерт, а він виявляється броколі”, — говорить Рехман Ата.

Як це працює?

Гаджети супроводжують людину щосекунди. Додатки на телефоні та планшеті нам нагадують про воду, яку слід випити, про те, що ми зробили недостатньо кроків і про кількість непрочитаних листів в пошті.

Не дивно, що увага тепер вважається новою валютою. Саме за увагу людини боряться усі маркетологи. І роблять це усіма відомими методами. Зокрема, завдяки кольору.

Підсвідомість людини запрограмована реагувати на той чи інший колір певним чином. Тому, якщо додаток розробляла толкова команда, то вибір остаточного вигляду додатку і його кольорів буде базуватись на нейродослідженнях, а не залежати від бажання власників бізнесу.

Палітра усього вмісту нашого смартфону цілком і повністю використовує колір, щоб викликати потрібну емоцію, управляти нашою увагою і, в результаті, впливає на пріоритетність. Саме тому часто буває, що дивишся в телефон, щоб перевірити час, а через дві години ловиш себе на броузані стрічки фейсбука.

Відсутність кольору, а саме це дає монохромний режим, звільняє людину від рабства кольору та маніпуляції маркетологів. Відповідно, час, який ти витрачаєш на гаджет, активно зменшується. Ефект десерту, що виявився броколі, пам’ятаєш?

Популяризація ідеї

У проекту вже багато прихильників. Найбільший сплеск популярності припав на вихід статті про експеримент у New York Times, де журналістка описувала свій досвід.

Наші активісти теж миттю підхопили хвилю і випробували на собі швидкий і найбільш ефективний спосіб злізти з “гаджетової голки”.


Як це спробувати?

Щоб увімкнути монохромний режим на своєму телефоні, потрібно:

на iOS
Параметри – Загальні – Спеціальні можливості – Адаптації дисплею – Фільтри кольорів – Відтінки сірого

на Android
Налаштування — Параметри розробника — Моделювання кольорів — Монохромність

Якщо пункт меню “Параметри розробника” приховані, заходимо в “Про телефон” та кілька раз швидко натискаємо “Номер складання”. Має висвітлитись повідомлення про надання доступу до параметрів розробника.

Висновки:

  • Увага — нова валюта;
  • Невипадково обраний колір додатків маніпулює нашою свідомістю;
  • Монохромний режим дозволяє злізти з “гаджетової голки”;
  • Додаток, розроблений Рехманом Ата, дозволяє залишити кольорове життя обраних додатків. А це знадобиться у роботі певним професіям.

➤ Як у Startup Depot Lviv вирощують ідеї та до чого тут йога – чий офіс кращий

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділись, Бро

Зараз читають