LVIV.COM

Литва запустила візи для стартаперів

Литва запустила візи для стартаперів

З 28 лютого Литва запускає візову програму для стартаперів. Засновники стартапів, їхні працівники та члени сімей можуть отримати дозвіл на проживання за спрощеною процедурою. Прийом заявок вже діє на сайті програми.


Торік уряд Литви схвалив поправки до законодавства, які спростили процедуру отримання дозволу на проживання для підприємців з країн, котрі не є членами ЄС, в тому числі українців.

Тепер стартапери, які працюють у галузях ІТ, електроніки та інших високотехнологічних сферах, та ті, що  володіють інноваційними і гнучкими бізнес-моделями, швидко зможуть отримати дозвіл на проживання в Литві.

Як розповів менеджер з комунікацій Startup Lithuania Костас Баубінас, щоби взяти участь у цій програмі, необхідно бути співзасновником молодого стартапу і мати достатньо фінансів на розвиток бізнесу протягом року.

Кожен співзасновник сам визначає суму необхідного капіталу, пише AIN.

Заявки відбиратиме спеціальна комісія. При цьому особливу увагу звертають на такі критерії:

  • наскільки інноваційною є ідея або бізнес-модель,
  • наскільки бізнес-модель масштабована,
  • команда та її навички для розвитку бізнесу,
  • цілі на рік, дворічна стратегія, і наскільки вони реалістичні,
  • значення кандидата для команди.

Якщо заявку схвалять, кандидат отримає листа із запрошенням з’явитися в Департамент міграції Литви для оформлення стартап-візи.

У Литві сподіваються, що спрощена процедура приведе в країну перспективні стартапи з-за меж Євросоюзу, збагачуючи національний ринок навиками іноземних фахівців.

Міністр економіки Литви Міндаугас Синкявічус також зазначив, що Литва має надію, що нові стартапи доповнять екосистему країни.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають