LVIV.COM

Львівський винахідник зробив унікальний механізм для робототехніки

Львівський винахідник зробив унікальний механізм для робототехніки

Львівський інженер переміг в конкурсі стартапів від Tech StartUp School. Він створив двоступеневий редуктор, який дуже компактний і підходить навіть для невеликої техніки. Пристрій друкують на 3D-принтері, повідомляє Zaxid.net.


Винахід Юрія Патрило дозволить українським підриємцям економити на закупівлі іноземних аналогів. Вартість одного українського зразка – 200-300 євро. Редуктор можна використовувати у робототехніці, транспорті, гірничо-видобувній галузі.

“Це редуктор, який може використовуватися в різних механізмах. Це може бути робототехніка, різні рухомі платформи, транспорт. Також через малі габарити його можна використовувати у гірничо-видобувній галузі”, – розповів Юрій Патрило.

Що це таке?

Редуктор – це вузол, що встановлюється між двигуном і механізмом та призначений для зміни швидкостей обертання. У автомобілях редуктор є складовою приводу, який регулює оборотність коліс. А у робототехніці редуктор регулює поворотність кінцівок робота. Зараз подібні двоступеневі редуктори в Україні ніхто не виготовляє, одноступеневі – лише шість заводів.

Інженер вважає, що його винахід буде корисним для ЛКП “Львівелектротранс”.

“Редуктори у трамваях використовуються для відкривання та закривання дверей. Зараз “Львівелектротранс” купляє їх у Києві, а так зможемо виготовляти тут, у Львові, ще й створимо робочі місця”, – каже Юрій Патрило.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають