LVIV.COM

Львівських дизайнерів зобов’язали заплатили ₴326 тис. за піратське ПЗ

Львівських дизайнерів зобов'язали заплатили ₴326 тис. за піратське ПЗ

Використання неліцензійних програм для 3D-моделювання, дизайну та офісного пакету від Microsoft для компанії “Креора” закінчилось банкрутством та чималим штрафом. Дизайнерів зобов’язали заплатили ₴326 тис., пише Zaxid.net.


У вироку Галицького райсуду Львова йдеться, що протягом двох років працівники компанії виконували замовлення клієнтів, використовуючи неліцензійні програми. Судові засідання тривали майже 3 роки, за цей час компанію, яка займалася дизайном інтер’єрів, закрили.

Позивачем виступила юридична фірма “Віндекс” – представник угорської компанії “Graphisoft”. У позові йдеться про те, що львівська фірма використовувала неліцензійну програму ArchiCAD. Після того, як виробник програми дізнався про це, компанія звернулася до дизайнерів з листом, однак відповіді на нього не отримала та звернулася до правоохоронців. В процесі обшуків з офісу “Креори” вилучили кілька комп’ютерів.

Під час експертизи виявили незаконні копії програм для 3D-моделювання Autodesk 3ds MAX, офісний пакет від Microsoft та неліцензійні копії ОС Windows.

“Віндекс” вимагала компенсацію у розмірі ₴195 тис. Згодом на “Креору” подала до суду компанія “Microsoft”, вимагаючи понад 97 тис.

Директорка компанії частково визнала вину, заявивши, що за час її роботи встановили лише програму ArchiCAD. Мовляв усі інші програми вже були встановлені на комп’ютерах до того, як вона придбала підприємство. Однак, суд вирішив задовольнити також позов Microsoft. Загалом, враховуючи судовий збір на залучення експертів, компанію зобов’язали сплатити понад 326 тис. грн.

До 10 червня “Креора” може подати апеляцію.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають