Спецпроекти

Львівську компанію оштрафували за нелегальне використання російського софту

Господарський суд Львівщини оштрафував львівську фірму на 137 тис. грн за нелегальне використання бухгалтерської програми 1С, пише Zaxid.net.


Згідно з рішенням суду, компанії “Галізотерм” заборонили користуватися програмами з пакету 1С і зобов’язали сплатити 137 тис. грн штрафу за чотири випадки нелегального використання цих програм у 2016 році.

“У підтвердження факту використання “Галізотерм” програмних продуктів, які належать правовласнику – дочірньому підприємству “Єврософтпром”, позивачем долучено роздруківки веб-сайтів із опублікованими резюме осіб із посиланням на те, що в їх обов’язки входила робота в “Галізотерм” у програмі “1С: Бухгалтерія”, – йдеться у рішенні суду.

Представник «Галізотерм» визнав, що компанія дійсно використовувала 1С, однак пояснив, що це була ініціатива бухгалтера, про яку керівництво фірми не знало, а після подачі позову цю програму перестали використовувати.

Російський виробник 1С та його дочірні компанії також потрапили під санкції, запроваджені президентом України у травні 2017 року. Однак цей позов компанія подала до цього моменту.

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах