Спецпроекти

Львівські дизайнери розробили ресурс, який вчить сортувати сміття

Дизайн-студія “Бамбук” презентувала сайт  Garbage31.com, який має на меті навчити сортувати та зменшувати кількість сміття в побуті. Зараз сайт містить інформацію про основні види побутових відходів, а також перелік перевірених пунктів прийому вторсировини у Львові.


Завдяки привабливій графіці та зручному інтерфейсу користувач легко, в режимі гри, зможе зорієнтуватись у різних видах відходів та швидко знайти відповіді на свої питання, розповіли розробники.

“Після катастрофічної ситуації зі сміттям у Львові ми зрозуміли, що треба щось змінювати, і почали сортувати відходи у себе в офісі. Але це виявилося досить складно. Часто ти просто не розумієш, що саме робити з тим, чи іншим сміттям. Думаю, ми не одні зіткнулися з цією проблемою. Саме на такому інсайті й побудований весь ресурс: ви можете просто забити в пошуковий рядок, наприклад, фольгу, скляну банку, чи поліетиленовий пакет і одразу довідатися, як їх слід сортувати, де здавати, та які найкращі рішення існують для заміни кожного з них”, – наголосив співзасновник та креативний директор дизайн-студії “Бамбук” Олесь Кучеренко.

Проект стартував як волонтерська ініціатива студії та за підтримки львівської будівельної компанії “Нова оселя”.

“Міста потребують системного підходу для управління ресурсами, якими насправді є відходи. Одним із важливих елементів є звички людей. Більшість з того, що ми викидаємо, можна переробити, замінити на більш довговічні та безпечні для довкілля речі, або ж повторно використати у мистецтві, чи побуті. Тільки це потрібно навчитись бачити”, – додав представник ініціативи Zero Waste Lviv Віталій Соловій.

Як працює сайт?

Сайт працює у тестовому режимі. Тут вже можна знайти та посортувати “базовий набір” речей, які люди звикли викидати до сміттєвого кошика. А також дізнатися більше про матеріал, з якого вони виготовлені, способи переробки, пункти прийому, найкращі світові практики повторного використання та цікаві альтернативи, які допоможуть взагалі не створювати сміття.

Щотижня кількість цих речей буде збільшуватися, а інформація – доповнюватися. В перспективі ресурс зможуть розвивати й самі користувачі, пропонуючи власні ідеї та рішення.

Щодо інформації про пункти прийому вторсировини, то додали лише ті, що є у Львові та ті, з якими спілкувалися особисто, зазначив Олесь Кучеренко. У майбутньому планують додати й інші міста та розробити мобільний додаток.

 

➤ Як це – їздити на електромобілі? Власний досвід