Спецпроекти

Львів’янка Мар’яна Кіра: про Київ, бізнес та дзен у кожному місті на Землі

Мар'яна Кіра - успішна організаторка багатьох подій у Львові: від Форуму видавців та волонтерських заходів - до створення власного бізнесу із консалтингом DaKiRy. Нещодавно вона переїхала до Києва, забажавши розширити горизонти. Як жити та працювати не в рідному місті, що потрібно для того, щоб ваш бізнес "тримався та гримів", а ви самі були щасливі? Як їй це вдається?

Про релокейт

Чому ти вирішила переїхати в Київ?

У мене не було нав’язливої ідеї переїхати в інше місто. Я навпаки дуже люблю Львів, гадаю, що до цього міста я дуже "прив’язана". Але коли з’являються нові можливості, то краще їх використати і потім думати, що не варто було цього робити. Ніж навпаки.

Таке моє кредо, краще шкодувати, що ти зробив, ніж чому ти цього не зробив. Захотілось нових викликів.

Частково ми реалізовуємо такий підхід, як більші масштаби і челенджі у заходах від DaKiRy, адже ми робимо сміливі речі і ніколи не боїмося пробувати щось нове.

А от Київ - це щось нове і дуже цікаве. Також тепер у Києві у мене з'явився новий проект, і через це теж мені ще більше подобається цей власний бізнес, бо я можу собі дозволити співпрацювати з кимось, не турбуючись, що щось піде не так. Тому підтримка бізнес-партнерів дуже важлива, принаймні у моєму випадку - то точно.

Це буде осередок DaKiRy? Ви повністю передислокувались, чи організація у Львові лишається?

Ми три роки були у Львові, тепер прийшов час пробувати свої сили і у інших містах. Треба рухатись уперед і не зупинятись. У Києві наразі відчуваємо себе органічно.

Зараз DaKiRy буде реалізовувати свої проекти на два міста (Київ та Львів). Ми й надалі будемо розвивати ком'юніті, якими займаємось - це BA, QA/QC, Product managers.

Також будемо робити заходи із серії Pecha Kucha.

Плануємо й декілька нових проектів, яких поки-що не розголошуватиму.

Які плани на київські івенти, чим будете займатись передовсім?

У розумних книгах пишуть, що спершу треба провести аналіз ринку. Зрозуміти, який тип заходів є успішним, а тоді реалізовувати проекти. Ми практикуємо і трохи інший підхід: запускаємо подію, дивимось, чи був ажіотаж і яка аудиторія відвідала захід. Тому ми вирішили просто зразу робити декілька подій.

От уже на кінець лютого ми плануємо провести: PM StandUp (захід для проектних менеджерів), IT sales StandUp (будемо говорити про продажі у IT-секторі) та Startup Europe Week (про стартапи).

Про бізнес

Що б ти порадила підприємцям, які хочуть відкрити власну справу?

Гадаю, що тут найголовніше - дозволити собі падати. Так, саме падати і приймати думку, що не все, що ви задумаєте, принесе результати. Це така трохи стартаперська філософія. Або як у спорті: спершу ви вчитесь падати і коли набили достатньо синяків, або стаєте професіоналом, або просто йдете зі спорту. Терпіння вам і віри, а ще якщо задумали починати справу з бізнес-партнером - знайдіть людину, з якою не страшно буде падати.

Лайфхаки: три істини, поради, які ти відкрила під час керування бізнесом?

  1. Падати - це боляче, але більше сміливості вимагає вміння вставати та рухатись далі.
  2. Давати собі право на відпочинок. Саме так: давати право, бо завжди багато роботи. Ідеї накривають - і ти думаєш, що можна зробити все, і про відпочинок забуваєш, а не варто. Також плануйте свій відпочинок. І головне - коли ви відпочиваєте, це не означає, що ви розгрібаєте те, чого не встигли зробити за тиждень. Це ваш час і просто дозвольте собі розслабитись.
  3. Дуже важлива підтримка людей, що вас оточують. Тож нехай біля вас завжди будуть правильні люди.

Що принесло тобі найбільше задоволення під час праці над власною справою?

Мабуть, найбільше я кайфую від того, що можна перевіряти свої ідеї і не треба нікому доводити, що вони спрацюють, або що саме так треба робити.

Ми це просто обговорюємо і робимо - і у більшості випадків задоволені результатом.

Є, звичайно, ідеї, які провальні, але на них ми вчимося, і немає страху "а що буде, як не вийде".

Головна істина: просто починати щось робити і докладати максимум зусиль - і все буде добре. Я щаслива, бо знайшла справу, яку люблю. І дуже кайфую від роботи.

Про особистість

Що тебе надихає?

Я оптиміст у житті. Шукаю позитивні речі там, де їх немає. Обожнюю перфоменси - і чим більш вони незрозумілі, тим більше мені подобаються. Також люблю читати і завжди, чи то вдома, чи на роботі у мене є книги, які я читаю. Натхнення я завжди шукаю у художній літературі.

Мій улюблений письменник - Маркес. Після його творів ніби і світ стає добрішим.

Як ти влаштовуєш свій час, щоб все встигати?

У добі всього-навсього 24 години. Послухала якось доповідь від Олени Бєлкіної з CoreValue, зацитую: "Коли ви відпочиваєте, ви мега зайняті відпочинком". І тут для мене відкрилась істина: потрібно дозволити собі відпочивати, тож і встигатимете набагато більше. Насправді я просто планую свої дні, не ставлю багато зустрічей підряд.

Одна порада: більшість моїх робочих зустрічей відбувається зранку, може, тому, що я жайворонок. Але виявила, що так вони ефективніші, і весь день ще є на те, щоб попрацювати.

Чи багато львів’ян зустріла у Києві? Як облаштовуєшся у новому місті?

Львів’ян тут багато, думаю, що тут особливий осередок. У перші дні я от тільки і ходила на каву з львів’янами і розпитувала, що потрібно робити, щоб легше призвичаїтись до міста.

І вони сказали знайти те, за що місто можна любити.

Помалу мені це вдається. Ще незабаром у мене буде тут нова екскурсія.

Що порадиш тим, хто хоче змінити місто проживання?

Не бійтеся і йдіть до кінця. Спершу дуже важко, але потім легшає. Головне, пам’ятати, що перший тиждень дуже важкий, а також, що міста містами, але наші дні наповнюють змістом люди. Шукайте людей, яким близькі ваші погляди і цінності, тоді у жодному місті на Землі ви не будете почуватися самотніми.

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах