LVIV.COM

Які бувають криптогаманці та коли їх юзати?

Які бувають криптогаманці та коли їх юзати?

Як пише Forbes, сума коштів, яку зберігають в криптовалютних гаманцях з загубленим доступом, – близько $ 21 млрд. Американський журналіст Марк Фрауенфельдер, приміром, втратив пін-код від пристрою зберігання private key і ледь не позбувся $30 тисяч. Серед загублених гаманців велика частка саме забутих паролів. Як зберегти паролі від різних гаманців і не заплутатися в них?


Види гаманців

Технічно вони зберігають в собі не гроші, а приватні ключі, необхідні для авторизації і проведення транзакцій. Тобто забезпечують доступ до фінансів тільки тій людині, хто володіє доступом до гаманця.

Сьогодні системи зберігання представлені для різних пристроїв і діляться на два типи: гарячі і холодні.

Гарячі системи – мають доступ до інтернету. Плюс цих гаманців в тому, що транзакція проводиться досить швидко і просто.

Це може бути розширення для браузера (наприклад, DarkWallet), клієнт для ПК (MyEtherWallet) або мобільного телефону (Mycelium, Xapo).

Існують онлайн-системи зі зберіганням даних в хмарі типу Strongcoin. І ще – можливість зберігання коштів в біржі, наприклад, Poloniex, Exmo.

Основна проблема такого типу зберігання – недостатня надійність. Гаманець має прямий зв’язок з інтернетом: дані можуть перехопити, пристрій бути зараженим, а система безпеки біржі – вразливою.

Коли використовувати?

Використання гарячих гаманців обгрунтоване, якщо ви регулярно торгуєте на біржі або зберігаєте в них невеликі суми для щоденних витрат. Але використовувати їх в якості основного гаманця не рекомендують.

Що таке холодні системи?

Холодні системи не мають доступу до інтернету. Вони поділяються на паперові і апаратні.

Паперовий гаманець – спосіб зберігання ключів на папері. Можна записати пароль на аркуші і зберігати його в надійному місці.

Можна також скористатися сайтом (PaperWallet), де ваші дані зашифрують в QR-коди, які потрібно роздрукувати.

Такі гаманці прості у використанні і зрозумілі, але вимагають відповідального зберігання: слід створювати резервні копії, надійно їх ховати і головне – не забувати куди.

Не можна їх фотографувати, зберігати зображення в незахищеному телефоні або пересилати по інтернету.

А щось надійніше?

Існують ще апаратні гаманці – невеликі електронні пристрої на кшталт флешки. Вони не мають доступу до інтернету, але їх можна підключати до пристроїв з виходом в мережу.

При запиті на транзакцію система не створює додаток на ПК або телефон, а лише підписує транзакцію.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають