LVIV.COM

Кіберполіція рекомендує тимчасово не використовувати “CCleaner”

Кіберполіція рекомендує тимчасово не використовувати CCleaner

Департамент кіберполіції застерігає українців утриматись від використання популярної програми “CCleaner”, оскільки одне з оновлень містить шкідливий вірус. Про це повідомили у підрозділі компанії “Cisco”, пише tvoemisto.tv.


“CCleaner” створили для допомоги користувачам при здійсненні планового технічного обслуговування систем. Версію з шкідливим завантаженням (5.33) випустили у період з 15 серпня до 12 вересня цього року.

Цю версію підписали, використовуючи дійсний цифровий сертифікат компанії-розробника “Symantec Piriform Ltd”, тому користувачі під час завантаження оновлень були впевненні у надійності джерела.

Антивірусні програми ідентифікували цю загрозу у дуже рідкісних випадках. Отож фахівці з кіберполіції тимчасово не рекомендують використовувати програмне забезпечення “CCleaner”, а радять шукати аналогічні продукти.

Також українцям радять перевірити, чи встановлене на комп’ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином. Наразі в Україні зафіксували майже сотню IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

Як вберегтися?

Щоб не допустити розповсюдження вірусу та усунути технічні проблеми, кіберполіція приватним листом надішле інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів. Якщо ваш комп’ютер виявиться у цьому переліку, провайдер повідомить вас, щоб ви могли видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого ПК самотужки.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають