LVIV.COM

Кіберполіція радить, як вберегтися від фейкових інтернет-магазинів

Кіберполіція радить, як вберегтися від фейкових інтернет-магазинів

У Кіберполіції стверджують про сплеск інтернет-шахрайства  у час новорічних свят. Тому дають кілька практичних порад, як вберегтись від фейкових інтернет-магазинів.


Поради від кіберкопів:

  • не робіть повну або часткову передплату за замовлені товари чи послуги. У разі оплати товарів здійснюйте переказ грошових коштів на банківські платіжні картки або на банківські рахунки (номери телефонів) лише після отримання товару;
  • не перераховуйте кошти за доставку чи оформлення документів різного роду (гарантію, сертифікати тощо).
  • не слід користуватись небанківськими системами Інтернет-розрахунків;
  • перевіряйте наявні дані продавця (інтернет-ресурс, номери телефону та банківської картки) через сервіс ,,STOP FRAUD”, який функціонує на базі ресурсу www.cybercrime.gov.ua (офіційний сайт Департаменту кіберполіції);
  • читайте відгуки про продавця. Однак, радимо не довіряти відгукам, що залишені безпосередньо на інтернет-ресурсі продавця.

Також кіберполіція звертає увагу на те, що інколи зловмисники викуповують домени інтернет-магазинів, які раніше добросовісно надавали послуги покупцям. Такий сайт може мати схожий або навіть ідентичний вигляд. Відтак, покупець може знайти велику кількість позитивних відгуків про ресурс. Тому також потрібно звертати увагу на дати останніх коментарів.

Читайте також:


Новий вірус масово краде банківські дані зі смартфонів українців: як вберегтися

“123456” – найпопулярніший пароль у світі. І не один рік

Гарвардський курс з цифрової фотографії з’явився у відкритому доступі

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають