LVIV.COM

IT woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні?

IT woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні?

Стосовно “жіночого обличчя ІТ” існує чимало міфів та таємниць. Жінка в ІТ – красива, успішна, активна? Чи це легко? Як їм вдається творити одну з провідних індустрій світу? Lviv.com розвінчує стереотипи та пропонує вам коктейль краси та інтелекту.


zolotareva

Катерина Золотарьова

SEO-спеціаліст, зараз розвиває своє агентство

“Прийшла в IT” я загалом випадково. Після університету працювала психологом і в якийсь момент зрозуміла, що мене дуже виснажує робота з людьми. Згадала, що ще зі школи любила вивчати структуру сайтів: було дуже цікаво, як вони працюють. І так я тишком-нишком вивчила SEO-просування і оптимізацію. Після першої ж співбесіди влаштувалася працювати в круте агентство. З тих пір SEO та інтернет-маркетинг – моя one love.

zhanna

Жанна Юськевич 

Mobile lead, Solutions Architect у Teamvoy

Восени 2009-го, навчаючись на третьому курсі прикладної математики ЛНУ ім. І. Франка, почувши від знайомого, що потрібен розробник Java для маленького мобільного додатку – вирішила зголоситись. Так почала працювати, комбінуючи навчання, роботу, а також заочне навчання в Академії мистецтв.

Після першого проекту з’явились інші. Змінювались технології, але не змінювалась специфікація на мобільних додатках. Зараз в арсеналі в мене – понад десять закінчених проектів, модерування ком’юніті iOS-розробників ObjC, Fans, опіка над кількома стартапами, а також платформа для написання короткої поезії та прози – http://asphalte.io/.

tkachyk-natalia

Мар’яна Солоп

QA Team Lead в RocketRoute

Вже минуло чотири роки з того часу, як я розпочала свою кар’єру в ІТ – від функціонального тестера до менеджера QA-команди. В QA я пішла тому, що любила ламати речі, але зараз мене більше цікавить те, як допомагати молодим спеціалістам вчитись думати нестандартно. А ще круто розвиватись на одному рівні з девелоперами. В QA ніколи не буває нудно.

ivanna

Іванна Герасим

QA в Symphony Solutions

“Я прийшла в ІТ, коли зустріла свого хлопця-програміста. Він мотивував мене закінчити курси тестування ПЗ і стати QA. А оскільки я й раніше мріяла працювати в ІТ – вирішила піти в цю сферу. Отак вийшло, що, закінчивши юридичний факультет, я стала не юристом, а “айтішницею”.

victoria23

Вікторія Яцентюк

Front-end Developer в Innocode

Я дізналась про Innocode від знайомого, який часто за обідом розповідав про цю компанію. Я зацікавилась нею. На той момент, коли я зрозуміла, що хочу бути програмістом, я вже мала диплом бухгалтера. Тому зайнялась самоосвітою. Вчилась дійсно цілодобово і, насправді, сумнівалась, що мені вдасться потрапити в ІТ через відсутність технічної освіти. Але у цій сфері, на щастя, частіше звертають увагу на знання, а не на наявність диплому.

Зараз на роботі склались всі умови для мого росту, і я неймовірно радію.

softserve-yulia

Юлія Криваль

Digital Marketing Manager у SoftServe

Після повернення з навчального обміну в Берліні зрозуміла, що мій український перекладацький диплом навряд чи стане моїм хлібом-сіллю. Тож зі всією силою юнацького максималізму просила викладачку, яка на той час працювала у відділі маркетингу SoftServe, щоб мене прийняти на місяць безкоштовної експлуатації – тільки би отримати навички поза рамками стартер-пеку #яжлінгвіст.

Після першого місяця запитали, чи не цікавить мене постійне працевлаштування як контент-спеціаліста. I от я в команді вже майже три роки. З того часу перекочувала до ролі Digital Marketing Manager. Зараз керую розробкою сайту та інших цифрових активів і комунікацій компанії на зовнішньому ринку.

softserve-reminna

Ольга Ремінна

Engagement Manager у SoftServe

Моя історія початку кар’єри в IT показує, які різноманітні робочі можливості є в цій сфері. Майже п’ять років тому мене привабила неординарна вакансія радника у кар’єрних питаннях (Career Advisor). Співбесіду я не пройшла через відсутність HR-досвіду.

Але невдовзі мене запросили на співбесіду на позицію тренінг-координатора (Training Coordinator). Так я почала працювати в компанії, організовуючи внутрішні і зовнішні тренінги для наших працівників. Після перших півтора року на цій посаді перейшла у відділ продажу аутсорсингових послуг як Engagement Manager, де працюю й досі.

IT woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні?

Вікторія Марцинків (Котова)

BA у Zuman

В ІТ я відносно недавно, майже рік. За освітою – художник- ювелір. Ніколи не думала, що так складуться обставини, що я працюватиму в ІТ. Завжди вважала, що це нудно і нецікаво: сидіти за комп’ютером увесь день. Але завдяки роботі моделлю та контактам з людьми мені прийшла пропозиція роботи в ІТ. Спочатку все було незрозуміло, але помалу затягує це офісне життя, і люди, з котрими проводиш кожен день, стають тобі сім’єю. Зараз навіть з’явилась мрія вивчити Ruby.

IT woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні?

Галка Алєксандрова

Senior Test Engineer Consultant у GlobalLogic

#явІТ вже близько трьох років. Ця сфера виявилась для мене приємною несподіванкою, а саме – її люди, підходи до вирішення задач, кар’єрні можливості. Розвиватися тут спонукає сама атмосфера.

Починала я з рівня QA Trainee. У GlobalLogic навчилася всьому, чим я зараз займаюся, хоч до того була людиною без технічного підґрунтя. Інформацію я вбирала, як губка, і дуже хотіла не відрізнятись від більш досвідчених колег. Через декілька років мені вдалось вирости до QA Lead. Тепер вже я сама є ментором для новачків.

IT woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні?

Олеся Манько

HR, зараз на фрілансі

Перше моє знайомство з ІТ-спеціалістами відбулося в контексті конференції Lviv Freelance Forum. Там я настільки захопилася атмосферою та відвертістю людей, що це стало своєрідним поштовхом зацікавитись галуззю. Я мала досвід роботи з дітьми, але, пропрацювавши рік, як HR, можу сказати, що з дітьми простіше!

Люди в ІТ – прямолінійні і відверті, і це те, що мені подобається, і взагалі те, що дуже цінне. Від людей, яких я тут зустрічаю, є чого повчитися, вони надихають. А ще в сфері ІТ люблю виклики сьогоденню, інновації, руйнування рамок.

IT woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні?

Ксенія Кобрин

керівник Agile office у Symphony Solutions, засновниця платформи Agile space

Мій шлях в IT почався з навчання в технічному університеті Карсруе (Німеччина). Це був тернистий шлях, з великою кількістю днів, прожитих у бібліотеці.

Упродовж останніх десяти років я працюю з скрам-командами та будую Agile-середовище в ІТ-організаціях. Все це – в поєднанні зі щастям бути мамою двох маленьких принцес.

Для мене Agile – це стиль життя. Це прозорість, довіра, живе спілкування та швидке пристосування до змін. Це і є моїми головними цінностями вдома та на роботі. Тож у робочому та сімейному житті намагаємось взаємодіяти, як одна команда.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають