LVIV.COM

IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)

IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)
Лілія Матвіїв

Цього разу дівчата зі сфери ІТ розповіли про те, чому обрали технічний фах, що їх мотивує та надихає, а також про свої здобутки. З початком весни черпаємо натхнення і ми! Lviv.com пропонує третю частину проекту IT Woman.


IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)

Діана Пінчук

QA Engineer у GetSocial

На четвертому курсі університету подруга покликала стати контент-менеджером і СММ-ником на одному сайті, так і закрутилось… Ще з підліткового віку я трохи цікавилась комп’ютерами і навіть читала жарти з відомого на той час сайту bash до того, як це стало мейнстрімом. А в якийсь момент двома моїми найкращими друзями були програмісти, і ми вирішили організувати ІТ-спільноту в себе в місті (м. Кременчук, Полтавська обл.) та об’єднати людей офлайн. Саме через таку активність мене й помітив наступний роботодавець і покликав на вакансію… тестувальника. Отак і прийшла в ІТ.

Після першої співбесіди мені порадили спробувати повчитись самотужки (в ті часи про курси можна було хіба мріяти) і прийти через місяць. Погугливши багато інформації та прочитавши базову книжку, я зацікавилась і вирішила спробувати. А після працевлаштування мені ще й частково дали обов’язки education-менеджера, і я офіційно могла набридати колегам “корисними сайтами”, робити розсилки з дайджестами, вести соцмережі та організовувати івенти. Вийшов такий собі тестувальник, але з “шилом в одному місці”. З тих часів на всіх своїх місцях роботи я не лише тестуванням займаюсь, а й лишаю людей спокою всякими ініціативами.

Мені подобається необхідність вчитись та тримати руку на пульсі технологій, великий об’єм аналітичної роботи, можливість спілкуватися з людьми, але не всі 100% робочого часу (тож, якщо ти інтроверт, встигаєш відпочити від спілкування).

Дуже не подобається, коли кажуть, що тестувальники “ламають” софт, або ж намагаються це зробити. Насправді мета тестувальника – своєчасно та ефективно донести інформацію про стан продукту до зацікавлених осіб (менеджменту, замовника, розробників). Ще подобається можливість доволі швидко змінити контекст: я водночас тестую і мобільні додатки, і веб-частину, і бекенд. Звісно, неможливо бути хорошим спеціалістом одразу у всьому: можна охопити якусь сферу або вширину, або вглиб. Але в розробників зазвичай немає такої розкоші – змінювати напрям роботи.

Торік найбільше вразило мене те, як ми командою GDG Lviv “пережили” і стійко витримали понад 1000 відвідувачів на GDG DevFest Ukraine 2017, хоча очікували менше людей! Нас було всього 11 організаторів, і в кожного є основна робота. І в людей, які колись організовували конференції або просто бачили, скільки уваги ми приділяємо сайту, контенту, пошуку крутих спікерів і ще мільйону різних дрібниць, це не вкладалось в голові, і в мене також. Щодо здобутків: спробувала себе в ролі спікера на великій конференції, брала участь в хакатоні, їздила на Web Summit, здавала ISTQB Advanced… Вийшов доволі активний рік!

IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)

Таня Іванова

PM y Waverley Software

Я – інженер в аерокосмічній галузі, звикла працювати головою і з R&D проектами. У нашій країні ця сфера ще не дуже гнучка, отож я вирішила працювати в IT закордоном. Починалося все з одного проекту, а розтягнулось на цілу кар’єру!

Мотивує цікава потрібна задача, залученість команди, яка зі мною працює. І, звичайно, визнання моєї роботи зі сторони тих, для кого я працюю.

В моїй професії найбільше подобається драйв і новизна кожного дня. Майже немає рутини, завдання можна і потрібно робити мільйоном різних способів. Ну і влада, звісно, це один з бонусів керівної посади. Разом з відповідальністю.

IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)

Іра Бокало

.net developer y Conscensia

Мій шлях був дуже неоригінальним. Спочатку – математичний клас, тоді – факультет прикладної математики, мої одногрупники помалу влаштовувались на роботу, не хотілось пасти задніх. Пішла на курси у ELEKS, а звідти запросили на вакансію С# розробника, хоча на той час цікавилась іншими технологіями.

Мотивація для мене, як для емоційної людини, дуже важлива. Найбільше мотивує те, що якісь твої рядки коду перетворюються на продукт, яким справді будуть користуватись люди.

Це загалом, а у повсякденному житті якщо бувають цікаві завдання і не дуже, то пишу списки справ, які треба зробити за день. Ніщо так не мотивує, як поставлений плюсик.

Мені найбільше подобається у моїй професії те, що йдеш у ногу з часом. Я завжди в курсі нових трендів, у технологічній сфері зокрема. Та й робота сама цікава, ти маєш змогу вивчати щось нове щодня. Розвиток для мене надзвичайно важливий. Я дуже рада, що обрала таку професію, не можу себе уявити кимось іншим.

IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)

Вероніка Асмолова

QA Engineer у DataArt Lviv

У школі моїми улюбленими предметами були математика та інформатика. Тому вже тоді я знала, що хотіла би пов’язати свою професію із таким. Це привело мене на факультет комп’ютерних наук у НУ “Львівська Політехніка”. Згодом я надіслала резюме в академію однієї з ІТ-компаній, де і розпочалась моя професійна кар’єра.

Будучи студенткою, я працювала торговим агентом у одній відомій продуктовій компанії. Це давало мені змогу непогано заробляти без шкоди для навчання. За два роки роботи я вирішила звільнитись, адже усвідомила, що тимчасовий підробіток перетворився у постійну роботу, в якій я, хоч і досягнула певних успіхів, але не була щасливою.

Тоді я почала цікавитись напрямами в IT, які могли би мене “зачепити”. Так я і дізналась про професію QA-інженера, яка і стала для мене “свіжим ковтком повітря”. Цей напрям дуже підходить мені по духу, адже в повсякденному житті я скурпульозна і багато аналізую.

У моїй професії подобається те, що тут неможливо деградувати. Ти повинен розбиратись в логіці продукту, знати всі його деталі, швидко реагувати на зміни та проблеми. Це вже не говорячи про те, що ти безперервно отримуєш нові знання і вивчаєш нові технології.

Друге – це команда. Жоден, навіть найкрутіший PM, QA, BA чи дев не принесе своєму проекту успіх, якщо він один. Мене робота у команді надихає та підтримує, коли важко. Пригадую моменти професійного вигорання, коли саме команда допомогла мені не здаватись, іти далі та розвиватись.

Ну і, мабуть, найбільша цінність моєї роботи вона приносить користь іншим людям. Коли я аналізую вимоги, то думаю про кінцевого споживача, який користуватиметься цим додатком. Чи буде йому зручно користуватись нашим продуктом? Чи це зробить його життя легшим та щасливішим?

І коли потім отримую відгуки: “Цей продукт це саме те, що мені було потрібно!”, то розумію, що працюю заради доброї мети.

IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)

Марія Сорокіна

Developer, Team Lead

Гадаю, що ІТ стало логічним розвитком мого життєвого шляху. ІТ має багато стереотипних уявлень про типового програміста (чи то програмісткиню). По-перше, я захоплювалась комп’ютерними іграми. Я почала грати в 4 роки, і у той час, окрім дівчачої мрії мати рожевого поні, я додала ще одну – працювати на Blizzard, розробника та видавця своїх улюблених ігор. По-друге, я більше схильна до точних наук, які давались мені в школі легко. Особливо подобались завдання, в яких треба було зрозуміти рішення, розв’язати логічним шляхом, аніж просто вивчити напам’ять. І по-третє, мені більш комфортно працювати з машинами, ніж з людьми. Хоча моя робота передбачає досить багато спілкування як з командою, так і з замовниками, все ж більшість часу я проводжу в навушниках за ноутом.

Коли прийшов час обирати виш, то я не мала конкретних побажань щодо майбутнього фаху. Я могла стати зварювальницею, адже мала вже бюджетне місце в одному з вишів за розподіленням після підготовчих курсів. Могла піти з подругою на філологічний і більшість життя провести в жіночому колективі, в якому мені менш комфортно.

Але одного разу мої друзі, які вже зі школи працювали в ІТ, сказали: “Пішли з нами на комп’ютерний за компанію, тобі сподобається”. І вони були праві. Хоча один з тих друзів не вірив, що дівчата після цього йдуть працювати за фахом, а вчаться для галочки та щоб вдало вийти заміж. Тоді ми посперечались на ящик пива. Гадаю, що мій семирічний стаж цілком красномовно доводить зворотнє.

Під час навчання я потрапила в GlobalLogic на практику до одного зі своїх викладачів. За два тижні в тому офісі, в тій команді, з тими завданнями по програмуванню, що вони мені вигадували, я зрозуміла, що я на своєму місці і нікуди звідти не піду.

Вже через місяць я потрапила в компанію на курси по QA-automation, бо вважала, що з цього почати легше, а вже якось потім спробую перейти в програмування. Але за відсутності проекту після курсів, потрапила на пул, де почала вивчати Android SDK. Завдяки цьому я і перестрибнула на програмування, пройшла першу успішну співбесіду і переїхала до Львова. Гадки не маю чому, але ця технологія не набридла мені аж до сих пір. І я ціную можливість писати код більше за будь-які інші обов’язки на проектах.

Найбільше мені подобається в програмуванні те, що не є унікальним в моїй професії, але є дуже надихаючим і приємним – це створення продукту своїми руками. Це наче ремесло.

Іноді є нагода взяти участь у створенні продукту з нуля, і тоді я радію, бо на моїх очах скелет програми нарощує м’ясце з різного функціоналу та досягає етапу, коли його може побачити світ. Відчуття, коли програма не тільки працює, але й користується попитом та отримує нагороди – це щось на кшталт залежності, коли хочеться ще. А часом дають вже немолодий проект на доробку та підтримку, і тоді це більш схоже на гру Дженга, де треба знаходити та знешкоджувати дефекти, не ламаючи це диво, зліплене з паличок та багато чого іншого. Але все це вдається вдало реалізовувати завдяки тому, що я ціную в своїй професії не менше за результати – це команда. Команда кмітливих, творчих, дивакуватих та різносторонніх “айтішників”, серед яких мені пощастило опинитись.

IT Woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 3)

Христина Коваль

ілюстратор, motion-дизайнер у Selecto

За фахом я графічний дизайнер. До того, як прийшла в ІТ, доволі довго працювала в сфері поліграфії, але з часом зрозуміла, що хочеться розвиватись. Відправила резюме в ІТ-компанію, хоча не була впевнена, що без досвіду роботи мою кандидатуру будуть розглядати. Втім, мене запросили на співбесіду, і невдовзі я вже почала працювати в UI дизайні. Так почала детальніше вивчати цей напрямок.

Світ змінюється, технології стрімко розвиваються, відповідно, дизайн теж еволюціонує та переходить на інший рівень. Для мене UI дизайн відкриває більше можливостей. Мені пощастило набиратись досвіду та розвиватись в крутому колективі і, за збігом обставин, не я обрала посаду, а вона – мене.

Неймовірно подобається сучасна ілюстрація. Те, як вона передає емоцію, стиль, дозволяє полегшити користування додатком чи сайтом. Анімація – це взагалі щось нереально круте, те, що зачаровує!

У моїй професії дуже подобається сам процес. Від початку і до кінцевого результату. Поетапність і те, що виходить завдяки командній роботі. Але понад усе подобається вчитися, дізнаватися щось нове.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають