LVIV.COM

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

Соціальні ініціативи давно функціонують в цілому світі, а зараз стали трендом, який крокує в напрямку покращення життя людини. Адже волонтерська підтримка – важливий елемент самоорганізації і просто добрих емоцій. Нещодавно пройшов Всесвітній день донора, у якому брали участь працівники компанії SoftServe, тож ми дослідили, які благодійні проекти компанія підтримує ще.


У компанії створили соціальний звіт за 2015-2016 роки. Кожен може з ним ознайомитись та оглянути проекти, які вдалося реалізувати за цей час. Такий документ підготували вперше. Крім того, компанія подвоює суму коштів, які зібрали працівники, таким чином одного разу навіть вдалось зібрати необхідну суму на складну операцію, чи апарат для немовлят усього за кілька днів.

Навіщо це?

Компанія надає системну підтримку різноманітним державним та муніципальним ініціативам, наприклад у SoftServe взяли участь у розробці ProZorro та порталу e-Ukraine, долучились до створення бакалаврських програм “Internet of Things” у Львівській Політехніці та “Computer Science” в УКУ. Щодо волонтерських напрямків – створили окремий корпоративний благодійний фонд “Відкриті очі” та організували проекти SoftServe Kids Matter, Health Week, День донора тощо.

“Місія SoftServe полягає у тому, щоб дати можливість талановитим людям змінювати світ на краще. Як глобальна компанія і один з лідерів ІТ-ринку України, ми хочемо бути прикладом для інших, а також розвивати компанію у суспільному напрямку”, – розповів член Ради директорів SoftServe Тарас Вервега.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

Що за проекти?

Соціальні ініціативи SoftServe є відображенням цінностей корпорації та налічують широкий спектр проектів – від соціальних інвестицій до турботи про довкілля.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

А також у компанії діє власна навчальна екосистема, яка поширюється не лише на працівників SoftServe, а й на усю ІТ-спільноту і студентів ІТ-спеціальностей України.

Smart City

Застосовуючи сучасні світові практики, компанія долучається до реалізації концепції Smart City – у партнерстві з міською радою фахівці розробили та впровадили систему з автоматизації діяльності житлово-комунальних підприємств та систему для моніторингу та диспетчеризації громадського транспорту міста.

Ще в SoftServe долучились до придбання відеообладнання для театру ім. М. Заньковецької, а також коштом працівників було здійснено реконструкцію та освітлення пішохідного переходу на вул. Володимира Великого, поруч з одним з п’яти львівських офісів компанії.

Розвиток ІТ-освіти

SoftServe є одним із засновників Львівської бізнес-школи, яка сьогодні надає суттєвий доступ до обміну досвідом з бізнес-експертами світового рівня.

Також в компанії діє SoftServe University, у складі якого – сертифікаційний центр, мовна школа, відділ навчання та розвитку, підрозділ, що займається виготовленням контенту для електронного навчання та ІТ Академія. Студенти Академії вчаться на курсах безкоштовно, а талановиті спеціалісти мають нагоду працевлаштуватись у компанію.

Крім того, оснащуючи комп’ютерні класи, фінансуючи конференції та розвиваючи власні освітні проекти з волонтерськими ініціативами працівників, компанія дбає про покращення рівня освіти, а талановита молодь має змогу отримати середовище для професійного зростання.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

Благодійність та волонтерство

Сьогодні під опікою працівників компанії перебуває низка сиротинців. Також щороку тут підтримують акцію “ІТ-Миколай”, організовують благодійні ярмарки.

Наприклад, у SoftServe надають фінансову підтримку колегам та їхнім рідним, які потребували складної медичної допомоги. На такі запити скерували вже понад 1,384 млн. гривень.

З нагоди Всесвітнього дня здоров’я у квітні, а також Міжнародного дня донора крові у червні в компанії минулого року почали проводити Дні донорства, до яких долучилися понад сотня працівників.

З початком АТО у 2014-му році у SoftServe також створили власний благодійний фонд “Відкриті очі”. Працівники управляють фондом на волонтерських засадах, пропонують та фінансують завдяки спільнокошту різноманітні соціальні ініціативи. За три роки тут зібрали та спрямували на благодійні справи понад 19 млн грн.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

Крім екіпірування та оснащення бійців, у компанії придбали два реанімобілі: один — для надання невідкладної медичної допомоги постраждалим в зоні АТО, інший — для Державної служби медицини катастроф на Львівщині. Також у Львівському військовому госпіталі працівники компанії відремонтували єдиний у Західній Україні кабінет підводного витягання хребта для реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

Компанія також взяла участь у створенні стіни пам’яті “Небесної сотні” біля Львівської Політехніки. А для дітей бійців АТО придбали шкільне обладнання.

Як з дітками?

Торік у SoftServe втілили проект SoftServe Kids Matter. Оскільки чимало працівників вже мають дітей, тут створили додаткові переваги для таких співробітників, щоб допомогти облаштувати простір з роботою та особистим життям.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

В рамках проекту компанія організовує дитячі свята, влаштовує зустрічі для батьків, а з нагоди поповнення у сім’ї працівники отримують подарунки для малечі.

Серед ініціатив для здоров’я – успішно втілили проект із закупівлі апарату для інтенсивної реанімації новонароджених. Це обладнання надали відділенню анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Львівської міської дитячої клінічної лікарні.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

Турбота про довкілля

Розробники також звертають увагу на здоровий спосіб життя, тож компанія влаштувала ініціативу Health week, коли упродовж п’яти днів у офісах проходили заходи, що сприяють популяризації спорту.

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

IT волонтер: як соціальні ініціативи міняють місто

Тут дотримуються принципів “зеленого офісу”, віддаючи на переробку або утилізацію відходи та ощадно використовуючи ресурси. Навесні у компанії проводять толоки. Ну й звичайно, підтримують велорух.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають