ІТ парк у Львові поєднає 10 000 робочих місць та місце для навчання

Наймасштабніший проект інноваційного кварталу під назвою IT Park у Львові почнуть будувати вже восени. Територія парку складатиме понад 10 га, а вартість першої фази будівництва складе $95 млн. Що саме постане в цьому кварталі та для чого Львову такий проект?


На макеті будівництва в рамках конференції IT Jazz представили квартал з шістьма офісними будівлями, двома бізнес-центрами, а також готелем, торговим центром, університетом і навіть дитячим садочком. У Кластері зазначають, що найоптимальніша ділянка для такого проекту – між вулицями Стрийською, Чмоли, Козельницькою та Луганською.

Дослідження, яке провів Кластер серед понад 60-ти компаній, показало, що така ділянка є найкращою з точки зору логістики для програмістів у Львові.

Що тут буде?

Передовсім, IT Park стане середовищем для комфортних умов праці, генерації нових ідей та стартапів. Для “айтішників” тут зведуть 10 000 робочих місць.

Також до кварталу увійдуть:

  • шість восьмиповерхових офісних будинків
  • два бізнес-центри висотою 22 і 12 поверхів
  • торговий центр з сучасним фітнес-центром, супермаркетом, розважальними та релакс-зонами
  • університет та сучасні лабораторії, доступ до яких матимуть усі львівські технологічні університети
  • дитсадок
  • підземні та наземні паркінги
  • готель з конференц-залом

Як зазначив один з інвесторів проекту Володимир Женчак, цей квартал має всі передумови стати знаковим та сформувати нову інфраструктуру міста.

“Ця частина Львова може перетворитись на діловий центр Львова”, – сказав він.

Навіщо це потрібно?

Голова наглядової ради Української Асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій Андрій Колодюк зазначив, що такий проект зможе об’єднати різні ІТ-компанії, які працюють на аутсорс, як продуктові, чи у сфері e-commerce, в один ІТ-сектор, який формуватиме економіку України. Крім того, компанії матимуть нагоду працювати не як конкуренти, а як партнери. А це дуже важлива річ, на якій функціонують і бізнеси у Кремнієвій Долині.

Не лише ІТ

У цьому кварталі також сформують вектор на освітній напрям. Зокрема, тут постане університет площею 6 тис кв м. Перший віце-ректор УКУ Тарас Добко розповів, що це потрібно для того, щоб інноваційне середовище мало міждисциплінарний напрямок.

“ІТ має спілкуватись з бізнесом, філософією, мистецтвом. Це дисципліни, які доповнять і розвиватимуть одна одну”, – наголосив він.

Перші резиденти

Фазу будівництва, яку розпочнуть восени, планують завершити за два з половиною роки, а загалом весь проект звести за 5-6 років.

Зараз в IT Park вже викупили місця такі львівські компанії, як SoftServe, N-iX, GlobalLogic, Intellias, Perfectial. Вони винайняли 50 тис кв м офісних приміщень.

➤ Чи є життя після коду або що роблять колишні деви у TechMagic?