У рамках фестивалю Alfa Jazz Fest 2017 у дворику Ратуші на конференції IT Jazz поговорили про інвестиції, розвиток ІТ в Україні та про те, як побудувати креативне місто, і що саме потрібно зараз Львову, щоб стати таким. У дискусіях взяли участь керівники львівських ІТ компаній, іноземні інвестори та відомі експерти з ІТ галузі з усього світу. Ми записали найоригінальніші тези.
Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України
Бізнес завжди підштовхує розвиток країни. Тому ми зараз можемо показати український успіх, українські інновації, навіть ті ж українські R&D офіси.
Ми маємо бути в курсі усіх глобальних процесів та рухатись разом зі світом. Зараз потрібно говорити про наші технології та історію науки в Україні. Світ має знати, що Україна може запропонувати свій внесок у глобальні процеси.
А ще зараз, як ніколи раніше, зростає кількість жінок в управлінні. Жіноче лідерство дуже позитивно впливає на зміни у компаніях.
Степан Веселовський, СЕО Lviv IT Cluster
Цього року ми маємо інвесторів та перших резидентів проекту Innovation district IT Park. Це вже стало нашою традицією – презентувати щороку нові проекти. Таке налагодження контактів та спілкування на конференції є важливим та потрібним для бізнесу та влади.
Андрій Колодюк, засновник і керівний партнер українського венчурного фонду AVentures Capital
Якщо ви налагоджуєте хороше спілкування з інвестором – це передумова успіху. В розмові з інвестором не потрібно показувати все, достатньо просто показати, що ви робите свою роботу добре. Мусите знаходити саме тих людей, яких вам необхідно. Інвестор має вірити у вашу справу і вашу компанію. Знайти такого інвестора дуже важливо, і, повірте, інвестори також шукають вас.
Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку
У Львові дуже якісно та активно працює ІТ-спільнота. Спільнота, яка знайшла спільні цінності та розуміє, до чого вона йде. Є 5% людей з підприємницькими рисами. Важливо, щоб ці 5% мали змогу себе реалізувати і розбудовувати місто. Зараз ми маємо величезний ресурс, з яким треба працювати і думати, як цих людей об’єднати.
Тарас Кицмей, президент корпорації SoftServe
Ми любимо джаз, бо джаз – це свобода. Це імпровізація та гармонія. ІТ – це також свобода, але в бізнесі.
Ми вже є частиною глобальної економіки. Нам не треба створювати новий Windows, зараз нам треба сконцентруватись на нових технологіях. Штучний інтелект, Big Data, розпізнавання обличчя – це та сфера, де потрібно розвиватися.
Ярослав Рущишин, співзасновник Львівської бізнес-школи LvBS
Без соціального капіталу творити якийсь креатив надзвичайно важко. Адже, щоб ідея запрацювала, має об’єднатися велика кількість незнайомих людей, іноді навіть з різних країн, з різними культурами – і все заради однієї мети. Для цього потрібна довіра. Розбудова довіри є дуже важливою.
Діпак Бхандарі, голова європейського відділення компанії Avendus
Більшість великих компаній відкривають дослідницькі центри та офіси у різних країнах світу, щоб акумулювати таланти. В Україні є дуже великий потенціал. Завданням західних компаній є ідентифікувати цей потенціал.
А ще Україна – зручна для Європи завдяки розташуванню та європейському менталітетові.
Фото Lviv IT Jazz