В мережі поширюється аудіофайл, на якому чоловік вимовляє ім’я. Одні користувачі чують Янні, інші – Лорел. А хтось через короткий проміжок часу чує обидва, пише Meduza.
Пости з цим файлом швидко стали вірусними. У соцмережах користувачі сперечаються, яке ж ім’я насправді записане. Багатьом користувачам це нагадало ситуацію із суперечками про колір сукні – синій чи золотий.
guys help me out, does this dress say yanny or laurel pic.twitter.com/Tl2lfZKYBS
— Alex Zalben (@azalben) 15 травня 2018 р.
Журналісти видання The Verge з’ясували, що користувачі чують різні імена через різні звукових частот. “Янні” – це високі частоти, а “Лорел” – низькі. За словами Ларса Ріці, доцента факультету нейронауки в Університеті Маастрихту, частоти можуть змінюватися через апаратуру, на якій відтворюється аудіофайл. Також на сприйняття звуку впливають особливості будови вуха і те, що людина очікує почути. З ним згоден професор Бхарат Чандрасекаран з Техаського університету в Остіні: “Через те, що на записі є шуми, ваш мозок доповнює це так, як, на його думку, має бути”.
What do you hear?! Yanny or Laurel pic.twitter.com/jvHhCbMc8I
— Cloe Feldman (@CloeCouture) 15 травня 2018 р.
Як розповів Ріці, з віком люди втрачають чутливість до високих частот, тому багато дорослих будуть чути “Лорел”, а діти і підлітки – “Янні”. Користувачі, які однаково сприймають і низькі, і високі частоти, будуть по черзі чути обидва імені.