LVIV.COM

Як упорядкувати свою бібліотеку та читати більше — популярні сервіси

Ділися або не палися

Як упорядкувати свою бібліотеку та читати більше — популярні сервіси
Hanna Arhirova

Одна книга в наплічнику, ще одна в читалці, а третя у телефоні – це класичний набір сучасної людини, яка намагається поміж інших справ знайти час для читання. Не загубитися у своїй же бібліотеці та тримати все під контролем допоможуть Goodreads та Library Thing. Lviv.com розібрався, яка між ними різниця та викоремив переваги та недоліки кожного, тож тобі залишається лише вибрати, який із “книжкових органайзерів” тобі підходить більше.


Як упорядкувати свою бібліотеку та читати більше — популярні сервіси

Окрім того, що ці два сайти розкладуть всі твої книжки по поличках, вони направлені на  взаємодію з іншими читачами. Якщо ти імпортуєш свої контакти з фейсбуку, то зможеш відстежувати, що читають твої друзі, та коментувати ті чи інші книги. Окрім того, база обох сайтів досить велика, тому ти зможеш знайти будь-яку книгу, а якщо не знайдеш, то можеш додати її сам(-а). До того ж, є застосунок Goodreads та Library Thing для Android та Apple, тож твій органайзер завжди буде поряд.

Goodreads

Goodreads – найбільш відома книжкова соціальна мережа. Перш за все ти можеш розкласти книги на трьох віртуальних поличках: хочу прочитати, читаю, вже прочитав(-ла). Розберемося, які функції та можливості пропонує кожна з цих поличок.  

Як упорядкувати свою бібліотеку та читати більше — популярні сервіси

Хочу прочитати

Цю поличку можна використовувати для того, щоб не забути про ту чи іншу книгу. Ти вводиш у пошуку назву книги або ж її автора, а потім просто додаєш до полички “Хочу прочитати”.  Це електронна версія твого блокнотику, тільки більш систематизована.

Або ж уяви ситуацію у книгарні. Тобі до душі припала книга, ти вже готовий її купити, але тебе бентежить той факт, що ти ніколи не чув про книгу. Що робити? У застосунку “Goodreads” є зручна функція – сканування книги по штрих-коду. Одна хвилька і перед тобою вся інформація про книгу, включно з рецензією і загальною оцінкою тих, хто вже її прочитав. Інколи у однієї книги може бути до 200 000 читачів, а то і більше, тож оцінка книги зазвичай більш-менш об’єктивна.  

Як упорядкувати свою бібліотеку та читати більше — популярні сервіси

Читаю

Ця поличка особливо корисна дли тих, хто має звичку читати декілька книг одночасно. Або ж для тих, хто читає одну книгу по декілька місяців/років. Також інколи під час читання ти розумієш, що поки не доріс до тієї чи іншої книги. Тож give yourself a time і  внеси книгу до “Читаю” і так ти навряд забудеш (навіть через декілька років) про цю книгу, а коли будеш готовий, то зможеш продовжити читання.

Якщо у тебе електронна книга  “Kindle”, то маєш додаткові переваги. Можна з’єднати аккаунт Kindle з акаунтом Goodreads. Таким чином, будь-яка книга, яку ти читаєш на своїй читалці, автоматично додається  до списку “Читаю”. Окрім того, твій Kindle автоматично оновлюватиме, скільки ти вже прочитав. Також у процесі читання ти можеш виділяти цитати або фрагменти тексту і автоматично відправляти їх на Goodreads, де вони зберігатимуться у розділі “Цитати”.

Як упорядкувати свою бібліотеку та читати більше — популярні сервіси

Вже прочитав(-ла)

Напевно, це найбільш бажана з усіх поличок. Саме сюди можна вписати книжки, які ти вже прочитав. Окрім того, що ти наочно можеш побачити масштаби свого читання, майже завжди на кожну книгу є коментарі чи рецензії. Це хороший спосіб відрефлексувати на прочитане, адже тут можна прочитати рецензії читачів з усього світу. Більше того, ти сам можеш написати рецензію та таким чином записати не лише свої рефлексії, але й поділитися з ними. Їх (рецензії) можна коментувати та оцінювати. Хто знає, можливо, саме твоя рецензія набере найбільше оцінок.

Як упорядкувати свою бібліотеку та читати більше — популярні сервіси

Library Thing

Ще один відомий сайт для каталогізування книг. Якщо порівнювати його з Goodreads, то його відмінність у тому, що Library Thing все ж таки більш спрямований на організацію бібліотеки. Водночас головний фокус Goodreads - це взаємодія з іншими учасниками, не дарма розробники сервісу позиціонують його як соціальну мережу.

Наприклад, у Library Thing  ти можеш створити будь-яку кількість поличок та назвати їх, як тобі заманеться. Наприклад, “книги про Латинську Америку”. Тому цей сайт особливо підійде для тих, хто любить все організовувати і має до цього процесу власний підхід.

Мабуть, його головний мінус - це інтерфейс. Здається, що він трохи перетермінований і сайтом вже давно не займалися. Хоча це не так. Але інтерфейс - один із факторів, який ускладнює навігацію по сайту, і може здатися, що в ньому важко розібратися. Саме тому, на початку варто скористатися невеличкою екскурсією, яку пропонує Library Thing перед реєстрацією.

Окрім того, тут є унікальний розділ “Local”, який стане у нагоді у будь-якому місті чи країні. Саме з його допомогою можна знайти, де поблизу є книгарня або ж якась літературна подія. Тож ця штука може виявитися досить корисною у твоїй черговій подорожі.Зараз читають