LVIV.COM

Як я наважився переїхати до Львова – досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

Ділися або не палися

Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка
Марина Романцова

Всі хоч раз у житті стикалися із бажанням чи необхідністю переїхати у інше місто. Хтось наважується, а хтось боїться щось змінити чи отримує купу проблем. Однак, іноді це буває корисно. Про те, як шукати квартиру, знаходити роботу і для чого взагалі щось змінювати ми поговорили з QA Engineer Віталієм Ковалюком.


Партнерська публікація

  • Трохи про себе

Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

 

Це Віталій Ковалюк - QA Engineer у DatаАrt. Йому 27 і півтора роки тому він з дівчиною переїхав до Львова з Івано-Франківська. До переїзду його підштовхнув друг.

"У нас з другом ще з універу так: він кудись - я туди, я кудись - він туди. А оскільки він у Львові знайшов непогану роботу, то покликав з собою мене. Так він переїхав у листопаді позаминулого року, а я через три місяці.

Нащо? Захотілось подальшого розвитку і, напевно, просто стало нудно в Івано-Франківську.

 

  • Чому саме Львів?

У нас були й інші варіанти, але за кордон я не хотів, а в Україні - то хіба ще в Київ або Одесу. Для мене Київ завеликий, а в Одесі зимою нема чим зайнятись. Львів інша справа - у Львові цілий рік туристи і багато нових людей.

Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

  • Часто трапляються ситуації, коли людина переїжджає, витрачає купу зусиль, але щось не складається. То як вибрати роботу, щоб потім не розчаруватись?

Якщо ти живеш в тому ж місті, де шукаєш, можеш вибирати довільно. Але при переїзді дуже ризиковано обирати малі компанії - у них часто погані процеси і овертайми.

Краще шукати компанії з вже відомим ім'ям. Там тобі гарантовано дадуть хоча би мінімальний соцпакет, медичну страховку. Робочі процеси налагоджені і загалом можна почувати себе більш впевнено.

  • А ти швидко знайшов роботу? 

Якщо чистим періодом - за 4 робочі дні. Але коли я тільки переїхав, мав не дуже приємний досвід з пошуком. Першу роботу я знайшов ще у Франківську і домовився про все по скайпу. Коли приїхав, виявилось, що це була якась невелика компанія, типу "квартирник". Кілька днів я походив туди на роботу і зрозумів, що це не моє.

Після цього я десь тиждень чи два просто гуляв по Львову, а тоді в п'ятницю закинув своє резюме в кілька компаній і вже наступного тижня, у четвер, отримав офер.

Так і вийшло, що роботу я шукав 4 робочих дні.

Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

  • А як з квартирою? Швидко знайшов чи були проблеми?  

Особисто мені пощастило - квартиру ми знайшли майже одразу. Вирішили шукати без ріелтора і натрапили на чувака, який принципово їх терпіти не може. Зате двох моїх котів та собаку в своїй квартирі сприйняв нормально.Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

В планах і по бюджету я мав заселитися до певної дати, так воно і вийшло.

Але для Львова це дуже велика рідкість, бо майже всі квартири вже застовпили ріелтори - а в них комісія 100% від вартості житла (коли у Франківську, наприклад, 50%). Це можна назвати великим мінусом Львова. Порадити можу наступне: якщо є час, виділи 1-2 дні і пошукай квартири вибірково без ріелтора. Наприклад, ввести в фейсбуці "квартири від власника" чи глянути на OLX. Спробувати варто, бо якщо пощастить, можна вицепити дуже крутий варіант.

Вже якщо не знайдеш - тоді можна звертатись до ріелторів. DatаАrt, наприклад, може на певний час поселити в корпоративній квартирі, поки ти шукаєш житло.

Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

Корпоративна квартира DatаАrt

Порада: не ведись на те, що скинуть спочатку. Ріелтори скидають гірші варіанти в перших 5-ти пропозиціях. Так вони хочуть скинути неліквід з совковими меблями і високою ціною. Якщо на таке казати "пошукай ще", тоді вони розуміють, що просто так ти не поведешся, і запропонують нормальні варіанти.

  • Як перевозив речі?

Новою Поштою. Так ми надіслали собі майже 80% речей. Якраз поки приїхали до Львова, на наступний день кур'єр все притягнув під поріг. Але довелось шість разів відправляли посилки - то журнальний стіл, то сумки з одягом, то зі шкарами...

Але коли ми вже переїхали, більшу частину речей або викинули, або віддали. Стіл, наприклад, віддали. Зараз стараємось жити "легше" і не накопичувати речі (ну, крім улюблених).

  • Переїзд - це ж не тільки фінансові чи робочі проблеми. Це і друзі, і родичі, без яких ти залишаєшся в новому місті. Як швидко асимілюватися?

Переїжджати набагато простіше, коли в новому місті в тебе хтось є. Але великі компанії часто долучають до внутрішніх івентів та тімбілдінгів. Якщо людина сором'язлива і просто так не може з кимось зійтись, тим займається компанія. І такі події допоможуть завести знайомства.

Також треба старатися відвідувати якомога більше подій. У Львові часто проводять ІТ-івенти, концерти тощо. Нових знайомих треба пінгувати кудись йти. Особисто я таким чином часто з кимось починаю дружити.

Хороша штука так звана "діаспора". От ти стоїш в барі або на перекурі і чуєш якесь франківське словечко або фразу "а от ми у Франківську...". А тоді ти говориш: "О, а я теж з Франківська". Так і заводиться діалог. А далі вже все залежить від тебе.

Як я наважився переїхати до Львова - досвід QA DatаАrt Віталія Ковалюка

  • Чому корисно переїжджати?

Любиш переставляти меблі вдома? Ось це щось те саме, тільки ти міняєш міста. Нові люди, нова атмосфера, нові враження. Або шанс зробити кар'єру, це вже кожному своє. Якщо ти не боїшся змін і ти легк(а)ий на підрив - воно того точно варто.

Якщо все ж таки боїшся кардинально щось змінювати, в DatаАrt можна працювати з інших офісів. Треба просто сказати заздалегідь коли і в яке місто ти хочеш, тобі підготують робоче місце і можеш їхати.

Ми з дівчиною якраз зараз так їдемо в Одесу - будемо жити в наметі за 3 метри від моря, а я буду всі три тижні працювати. Хочеш - працюй з будь-якого офісу. Вроцлав, Одеса, Київ, Харків, Буенос-Айрес... Обирай.

  • Наостанок - що можеш порадити тим, хто тільки думає про переїзд?

Переїжджати варто тоді, коли ти пройдеш співбесіду і отримаєш офер на роботу. Тоді все складеться. Якщо це велика компанія, вона дасть корпоративну квартиру, поки за той час можна знайти свою.

А далі робота, дім, івенти. Це вже дивлячись, що тебе цікавить".

Зараз читають