LVIV.COM

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Покоління мілленіалів провокує нові виклики у цьому році. Ми опитали фахівців HR-галузі та тімлідів про прогнози та бачення того, як все розвиватиметься, чого очікувати роботодавцям, чи продовжать читати соцмережі, і як на всіх вплине Big Data. А також про те, які навички будуть затребувані на ринку.


Мілленіали (покоління Y) – це люди, які народилися після 1980-х і характеризуються великим інтересом до цифрових технологій. Себто це ми з вами. Вивчаючи це середовище, HR визначили кілька головних якостей, потрібних нам для розвитку у 2018-му.

Що слід вміти?

  • працювати з аналітикою
  • вчитись онлайн
  • будувати бренд
  • використовувати різні методи для залучення співробітників і особистого зростання.

Vox Populi

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Ірина Сулацька, Lead Recruiter у V.I.Tech

В Україні у 2018 році набере обертів соціальний рекрутинг, закордоном це вже звична практика. Не зупиниться трудова міграція закордон. Конкуренція на ринку не затихне: пропозиція професіоналів досі нижча за попит, тож компанії боряться за таланти.

Щоб зрозуміти масштаби: нарахувала у Львові 2330 Java розробників і 8490 ІТ-рекрутерів, які мають Linkedin сторінки.

Активний пошук перемагає пасивний з великим відривом. В 2018 році також буде вестись робота над брендом компанії: головне – не знайти, а залучити. Живемо в умовах candidate driven market: не компанії обирають таланти, а таланти обирають компанії.

Кількість ІТ-компаній у Львові далі зростає: коли шукала роботу у 2015-му на DOU були сторінки 75 компаній, вчора я збилась на цифрі 237. Але відсоток стартапів і продуктових компаній за три роки майже не збільшився.

Більше кандидатів обирають віддалений формат співпраці: в 2018 році ця тенденція набере обертів.

Також в Linkedin визначили головні характеристики рекрутингу-2018:

  • різноманіття (global mindset),
  • нові підходи до проведення співбесід,
  • використання великих даних і штучного інтелекту для первинного скрінінгу (your secret workhorse).

Два останніх напрямки лише зароджуються в Україні, але за ними майбутнє. В Stackoverflow виділили ще два пункти, над якими варто попрацювати: процес найму швидше, ніж за два тижні, адаптація для мобільних пристроїв (подача резюме за один клік), адаптовані кар’єрні сторінки, активні сторінки в соціальних мережах (мілленіали перевіряють телефон ~150 разів на день).

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Катерина Гірна, Head of HR у CoreValue

Останнім часом в контексті викликів для компаній звідусіль чути про мілленіалів, VUCA world та інші терміни, які зараз у тренді. Насправді ці тренди мають властивість змінюватися, тому особисто я вважаю необхідним не забувати про фундаментальні речі – синхронізацію діяльності HR/Рекрутинг відділу із стратегією компанії та підбір/управління персоналом, яке базується на цінностях та місії компанії.

Дуже важливим є, щоб 2018 рік став роком, коли ейчари розберуться та почнуть використовувати у своїй діяльності хоча б основи HR-аналітики, знайдуть нові і покращать існуючі способи мотивації працівників, стимулюють безперервний процес навчання на усіх рівнях і вдосконалять сервіси, що надає компанії та її працівникам власне сам відділ персоналу.

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Наталія Тарнопольська, HR-менеджер у IT Step Academy Lviv

Якщо оглянути HR-тренди в освіті, варто зазначити, що є певні виклики, оскільки вимоги та запити до викладачів та вчителів ростуть. В 2018 році вік і досвід кандидата перестає бути вагомим критерієм. Також у 2018-му перевагу матимуть зрілі люди з дорослою моделлю поведінки.

На ринок виходить молодь, яка має високий рівень емоційного IQ та відповідальності. В сфері навчання персоналу обов’язковим стає розвиток soft-skills. Командна робота, ефективна комунікація, синергія – це те, що є важливою складовою успіху, що мотивує і дозволяє втримати цінних працівників.

Триватиме і підвищення рівня комфорту на робочому місці. Сучасний працівник знає, що може дати компанії, але також бажає отримувати гідну компенсацію. І саме зараз, коли відкриті можливості роботи на фрілансі, людей цікавлять не стільки матеріальні бонуси, а розумний менеджмент та добра атмосфера в колективі. Люди відмовляються від роботи в стресових умовах, навіть якщо мають високу зарплату та абонемент в спортзал – і це добре.

Незмінний тренд – відкритий прояв емпатії. Автоматизувати технічну роботу можливо максимально, але кінцеві результати дає взаємодія людини з людиною. Тому самі HR теж будуть активніше навчатися, аби правильно комунікувати з колегами, виявляти їхні запити і реагувати на них.

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Уляна Головатюк, HR у EduNav

Головним трендом 2018-го року буде, як завжди, розвиватись. Точиться багато розмов про штучний інтелект та про те, як він має автоматизувати та оптимізувати пошук кандидатів. Також все більшої популярності набирають боти: їх починають ширше використовувати.

Ринок праці і надалі продовжує відчувати гостру нестачу кандидатів рівня мідла та сіньйора, оскільки такі вакансії не закриваються пасивним пошуком. Тому важливо правильно будувати комунікації: не “впарювати” будь-яку вакансію, а намагатись знайти “сродну працю” і компанію, в якій людина зможе себе реалізувати і розвинутись.

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Ігор Саламін, Competence Manager у PLVision

Кількість вакансій в компаніях зростає набагато швидше, ніж “ростуть” спеціалісти. Отож, цього року рекрутерів чекають нові челенджі. Прошарок мідл-рівня суттєво зменшився, а сіньйори по резюме не відповідають цьому рівню як технічно, так і софтово. Буде дуже багато вакансій по бек-офісу, особливо в сейлз і маркетингу.

Міленіали для галузі ІТ зараз, як на мене, готові до роботи при сучасній динаміці змін в індустрії. Дуже суттєво зміняться підходи до роботи у цьому році, сфера відходить від outstaff моделі. Зараз більшість компаній розуміють, що модель, за якою працювали Sales, Marketing та Account management, повністю підходять і для ринку праці, де кандидати і працівники – це замовники. Тож компанії повинні себе продавати і підтримувати власний бренд на високому рівні, щоб бути успішними.

У 2018-му серед нових трендів ще більшу вагу матимуть софт-скіли кандидатів, часи закритих у собі айтішників минули. Рекламувати будуть все: проекти, бонуси, тощо. Тому конкуренція між компаніями зросте.

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Ірина Шуляренко, HR-консультант, коуч

Дефіцит кваліфікованого персоналу змусить компанії більше уваги звертати на молодь, і це поставить перед бізнесом нові виклики у сфері управління персоналом. Виросте актуальність бренду роботодавця, адже сьогоднішній пошукач стає перебірливим і звертає увагу на репутацію компанії.

Більш привабливими у цьому році стануть бізнеси, які надають гнучкий графік роботи та можливість працювати дистанційно.

Компаніям у 2018-му також доведеться працювати у напрямку створення сприятливішої атмосфери для співробітників (happiness management). Актуальнішими стануть “м’які” системи мотивації з використанням гейміфікації, більшою увагою до нематеріальних потреб працівників (виключно матеріальна мотивація не працює з мілленіалами).

Але, як на мене, основним фокусом має стати  робота з керівниками по зміні та адаптації стилю управління, адже без цього компанія стане неконкурентоспроможною на ринку праці.

Чого чекати HR у 2018-му? (тренди для мілленіалів)

Олеся Гірник, QA Team Lead у GlobalLogic

Найважливіше для рекрутерів та hr – це розуміння того, що вони впливають на репутацію компанії (як ззовні, так і з боку клієнтів). Оскільки у сферу ІТ ідуть люди з різними навичками, а не лише знавці точних наук, то важливим буде знайти для кандидата найбільш правильну роль у компанії. Завдання для компаній –  побудувати такі процеси, щоб рекрутери 80% свого часу приділяти пошуку кандидатів. А решту 20% – залишити на процеси (заповнення форм, комунікація, відгуки).

Ейчарам слід буде також 80% часу приділяти покращенню так званого “гарного настрою” серед працівників та позитивного мікроклімату загалом, а 20% витрачати на саму комунікацію з людьми. Наразі все виглядає навпаки, тому постійно всі перевантажені. У 2018-му варто буде це переформатувати.

 

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають