LVIV.COM

У грудні передбачають нову кібератаку проти України – чого очікувати?

У грудні передбачають нову кібератаку проти України - чого очікувати?

2017-й був важким роком для України у сфері кібербезпеки. Західні та українські експерти попереджають, що у грудні українців чекає черговий кіберудар.


Які прогнози?

Про це розповів кіберфахівець Роберт Лі, який разом з іншими спеціалістами займався дослідженням попередніх атак на Україну.

За його словами, за останні тижні він спостеріг посилення активності в Україні тієї ж групи хакерів, які організували попередні масштабні атаки на нашу державу. До цього до середини листопада група демонструвала малу активність.

Про можливу кібератаку в кінці 2017-го повідомив також Микола Коваль, генеральний директор CYS Centrum.

“З вересня фіксують активність, яка може свідчити про те, що в грудні цього року або трохи пізніше може статися черговий колапс. І стосуватися він знову буде об’єктів критичної інфраструктури”, – зазначив він.

Така активність може бути розвідувальною операцією, підготовкою до майбутньої атаки або спробою викликати страх перед майбутнім зломом.

Хто атакує?

Атаки на енергетичні об’єкти України 2015 і 2016 років пов’язували з хакерським угрупуванням Sandworm, яке, ймовірно, розташоване в Москві. Це угрупування причетне також до вірусу NotPetya.

Експерти неодноразово відзначали, що подібні атаки доволі ресурсозатратні і можливі лише за фінансової підтримки на державному рівні. Проте, російська влада відмовляється визнавати будь-яку причетність.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають