LVIV.COM

Експрес-курс: з початківця-фрілансера до «пабідітєля па жизні»

Експрес-курс: з початківця-фрілансера до «пабідітєля па жизні»
Аліна Шеремета

Коли набридло сидіти вдома, коли обурює безбожне зростання цін в секондах, коли на автостопі не зупиняються, як колись, коли друзі в режимі робота-сон-сім’я, – тоді читай цю статтю і змінюй життя назавжди.


Ти часто прокидаєшся вранці, а встаєш – в обід, робиш сніданок – коли вже час вечеряти, не виходиш з хати, переглядаєш улюблені серіали і гортаєш книжки в пошуках картинок,  ти часто думаєш про щось «велике», дивлячись у вікно з кислим обличчям, ти годинами зависаєш у соцмережах і починаєш посміюватись над застільними анекдотами?

Якщо так, або хоч на 50% так, – то діагноз очевидний:  тобі просто немає чим зайнятись. І ця стаття може направити тебе на «вірний шлях», де на запитання «а ти чим займаєшся?», тобі не доведеться відбріхуватись: «ну…взагалі…типу…розвиваюсь і всяке
таке», бо зможеш з гордістю і мінімальною пафосністю відповісти:

«Я – фрілансер!»

А можна серйозно пояснити про що стаття?

Звичайно, ми підготували для тебе добірку найкращих платформ для пошуків конкурсів і грантів, де будь-хто (астрофізик, художник, філолог чи айтішник) зможе знайти для себе непогану можливість самореалізації та підробітку. Але мусимо попередити: це викликає залежність і будить в тобі азарт Лас-Вегаського рівня та жагу до перемоги, ненависть до дедлайнів і прискіпливе ставлення до членів журі. Коли ти подаєшся на конкурс, за який взялась енна кількість людей, то вже не зможеш зробити його так-сяк, бо бажання дати собі звання «найкращий» перевертає твій світ врівноваженої і спокійної людини, яку влаштовує сидіння в офісі чи перегляд фільмів перед сном.

Готовий? Вйо!

КОНКУРСИ, ГРАНТИ, МОЖЛИВОСТІ

Експрес-курс: з початківця-фрілансера до «пабідітєля па жизні»

Для дизайнерів та художників:

99designs – міжнародна англомовна платформа з конкурсами. Реєструєшся, підтверджуєш свою особу (приходить лист на пошту, ти фотографуєшся з паспортом в руках, надсилаєш їм – і все супер), обираєш собі конкурс, користуєшся фільтрами, де можна обирати рівень, ціну, дедлайн, кількість поданих дизайнів. Бажано почитати статтю, як вигравати на цій платформі. І залишається найважливіше: намалювати свій варіант (можна декілька) і чекати результатів. Важливо – чітко прочитати опис до проекту.

eYeka – професійний міжнародний сайт з конкурсами для дизайнерів, який користується популярністю серед провідних компаній P&G, Adidas, Microsoft, Coca-Cola та Nestle. Якщо ти новачок без достатнього досвіду роботи, то краще не витрачай час і відклади цю платформу на майбутнє. Хоча саме тут крутяться великі суми, які, можливо, і відкриють в тобі величезний талант і потенціал. На сайті можна обрати російську мову, або індонезійську, або тайську. Яку хочеш, в переліку є 13 мов. Реєстрація проста, просто заходиш сюди і витрачаєш хвилину.

Експрес-курс: з початківця-фрілансера до «пабідітєля па жизні» Каріна Бутенко – художниця, дизайнерка, фрілансерка

«Проблема кожного початківця-фрілансера – це відсутність досвіду.

Як знайти свого першого замовника, якщо ще не маєш хорошого портфоліо?

На допомогу приходять різні ресурси з конкурсами. Це можливість попрацювати з реальними замовниками, вивчити ринок, спробувати свої сили. Зрозуміти, чи готові ви до роботи з реальними кейсами, чи, можливо, треба ще повчитись.

Я спробувала дві платформи:

еУeka  (в складі невеликої команди) і 99designs. І виграла на обох.

еУeka – це серйозна платформа. Там свої замовлення публікують світові бренди і призові фонди відповідні ( 5000 €). Але уважно читайте умови участі. Часто бренди вимагають підписати NDA (Угода про нерозголошення).

На 99designs багато охочих взяти участь, але рівень конкурентів дуже низький. Тож там досить реально вигравати. Основні замовники – це малі підприємці, приватні особи і некомерційні організації. Середній призовий фонд – 250$.

Коли берешся за конкурс , пам’ятай:

  1.   Там дуже велика конкуренція (і часто брудна).
  2.   Все суб’єктивно. Люди – різні, і смаки у всіх теж різні. Навіть коли робота виконана ідеально – не факт, що замовник її оцінить.
  3.   Ідея важливіша за якість. Безумовно, робота має бути виконана якісно, але без хорошої ідеї шанси перемогти одразу падають на 50%.
  4.   Завжди обирай тільки той проект, який цікавий тобі і добре вписується в загальну філософію твого стилю. Адже ти витрачаєш свій час без гарантії отримання грошей. А хороша робота в твоєму портфоліо лишиться надовго».

DesignTalk – українська платформа з міжнародними конкурсами для дизайнерів та архітекторів. Оновлення можливостей відбувається не систематично, проте тут можна знайти конкурс на розробку дизайну упаковки для кави з призом до 2000 євро та паралельно з ним – конкурс на революційний дизайн машини 2025 року. Тому, рекомендуємо періодично заходити сюди.

DesignCrowd – австралійський міжнародний онлайн-ринок, який працює за стандартною схемою: замовник створює конкурс, дизайнери подають роботи – перемагає найкраща. Зареєстровано майже 622 тисячі дизайнерів, а на один проект подається в середньому 50 дизайнів. Проекти за категоріями: лого, веб, графічний дизайн, продукція, арт та ілюстрація. Заходиш сюди та реєструєшся, а перед тим можна прочитати статтю, як досягти тут успіху. Шанси є завжди і всюди.

Для письменників, журналістів та людей, які гарно складають слова у речення.

LITCENTR – український літературний сайт, де можна знайти актуальні конкурси і можливості, анонси подій, статті, інтерв’ю. Оновлення конкурсів відбувається далеко не щодня, проте варто заходити хоча б раз на тиждень. До речі, для перекладачів теж знаходяться пропозиції.

ЧИТОМО – сайт про культуру. В рубриці дайджест є добірки конкурсів та грантів, наприклад «Весняно-літні літературні конкурси, на які ви ще встигаєте податися».

Експрес-курс: з початківця-фрілансера до «пабідітєля па жизні»

Для молоді, студентів та активних конкурсолюбів

Unistudy – український сайт міжнародних освітніх програм та навчання за кордоном. Тут ти знайдеш різні стипендії, гранти, конкурси, семінари, літні школи, волонтерство (за кордоном). Конкурси абсолютно різних спрямувань (від створення соціального відео до пропозицій від Укренерго). Оновлення регулярне: декілька нових пропозицій на тиждень.

Mladi!nfo – міжнародний англомовний сайт, на якому регулярно з’являються нові конкурси, міжнародні програми та тренінги. Варто час від часу переглядати їх, обирати для себе цікавий проект. Рубрики: тренінги, конкурси, вакансії роботи, гранти, волонтерство.

Студвей – найактивніша платформа, де постійно публікуються різні можливості (гранти, конкурси, стипендії), волонтерства, школи та тренінги, стажування, табори.Оновлення відбувається щодня.

Василь Хащевой, редактор можливостей «Студвею»:

«Наші можливості не тільки для студентів, а взагалі для молодих і активних людей: старшокласників, аспірантів, молодих вчених, випускників, підприємців, активістів, волонтерів і просто людей, які прагнуть постійно вчитися та розвиватися. в нас дуже багато конкурсів есе, в яких можуть взяти участь будь-хто) Також багато пропозицій для дизайнерів, юристів, економістів, журналістів.

Як знаходимо можливості?

Самі підписники діляться з нами подіями, шукаємо цікаві події у Фейсбуці, а також аналізуємо іноземні платформи для пошуку цікавих проектів, які підходять українській молоді».

ГУРТ – український ресурс, де постійно публікуються можливості навчання, вакансії роботи, конкурси, гранти, школи та семінари, афіша подій. Тут ти знайдеш пропозиції з усього світу, які відкриті для України.

СITYCELEBRITY – російська платформа, де в рубриці «дайджест» щотижня публікуються добірки міжнародних конкурсів. Спрямування досить різне, географічних обмежень немає. Для зручності можна підписатись на щотижневу розсилку на електронну пошту. Для цього потрібно зареєструватись (займе 2 хвилини).

Ну, наче все.

Наш короткий список фрілансера-початківця, чи кмітливого студента, чи безробітного ентузіаста, чи любителя випадкових заробітків, чи фахівця, який одного разу покинув офіс назавжди, чи ще там когось – закінчився. І якщо ти дочитав це до кінця – тебе зацікавило. Залишається елементарне – підняти зад і почати щось робити.

До речі, друже, якщо ми забули якусь важливу платформу такого спрямування – скидай в коментарі.  

Шеремета Аліна LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають