LVIV.COM

Для чого нам квантові комп’ютери? (комікс)

Ділись, Бро

Для чого нам квантові комп'ютери? (комікс)
Оксана Брошнівська

Квантові комп'ютери працюють геть за іншими принципами, ніж звичайні. Вони у своїх обчисленнях використовують основі засади квантової механіки — квантову заплутаність, принцип суперпозиції і всяке таке. Ці комп'ютери здатні забезпечити нам небачені можливості у розробці штучного інтелекту, симуляції різних процесів та в прогнозуванні. 


Для початку трохи розберемося з основними термінами та поняттями:

Кіт Шредінґера

У 1935 році австрійський фізик-теоретик Ервін Шредінґер провів уявний експеримент: помістив у закриту коробку кота, а в коробку вбудував механізм, що містить радіоактивне ядро та місткість з отруйним газом. Ймовірність того, що ядро розпадеться протягом однієї години, становила 0.5. За умови, якщо воно таки розпадається, місткість з газом мала би відкритися, а киця — померти. Проте, поки ми не відкриємо коробку, не дізнаємось чи розпалося ядро і чи помер кіт ми вважаємо його і живим, і мертвим водночас. Адже квантова механіка говорить нам, що якщо над ядром не проводиться спостереження — то для нас воно і розпалося, і не розпалося. Жоден кіт при експерименті не постраждав, а те, про що щойно йшла мова, називають суперпозицією і це один з основних принципів квантової механіки.

Квантова заплутаність — фізичне явище, при якому кілька квантових частинок перебувають в одному стані і не можуть бути описані окремо одна від одної, навіть якщо їх розділяє велика відстань. Визначивши квантовий стан однієї частинки ми одразу дізнаємось про стан іншої.

Кубіт (англ. quantum bit, qubit) — квантовий аналог біта.

І нарешті,

Quman (хоча насправді це Микола Максименко) — фізик-теоретик. Микола робив дисертацію в Інституті фізики конденсованих систем у Львові, після чого останні 5 років працював в інституті Макса Планка фізики складних систем в Німеччині та в Інституті Вайцмана в Ізраїлі. Зараз Микола повернувся до Львова і поєднує фізику з прикладними R&D дослідженнями.

Я вже давно не робила коміксів, а тому нагадаю, що треба клікати на стрілочку на картинці чи просто свайпати, якщо ви з телефону:

 

Зараз читають