LVIV.COM

Чи варто робити щеплення від кашлюка індійською вакциною?

Чи варто робити щеплення від кашлюка індійською вакциною?

Захворюваність на кашлюк на Львівщині за останні 10 років зросла у п’ять разів. Суттєвий ріст пов’язаний здебільшого з невеликим охопленням вакцинацією. Головний епідеміолог Львівської області закликає не боятися індійської вакцини, пише Tvoemisto.tv


“Звичайно, трапляється, що батьки чекають, коли з’явиться інша, – каже епідеміолог. – Але ж збудник не спить, і без вакцини ризик захворіти зростає. Я би радила йти в поліклініку і вакцинуватися. Це прекрасна вакцина, не дивлячись на те, що вироблена в Індії. Там ці заводи виглядають не гірше за європейські, вакцина має цільноклітиний кашлюковий компонент, вона швидко і гарно виробляє достатній рівень імунітету”.

За словами епідеміолога, це реактогенна вакцина. “Це означає, що вона дає підвищення температури на вечір, на другий день може боліти ніжка, може виникнути почервоніння на місці введення. Але це абсолютно нормальна реакція, і означає, що вводили не святу воду, а вакцину”.

Для старших є можливість купувати вакцину “Бустрикс” (Бельгія), яка використовується для дорослих і дітей від 6-ти років.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають