LVIV.COM

Як воно – бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?

Ділися або не палися

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?
Лілія Матвіїв

Цього року компанія з Львівського ІТ Кластеру FreezePro Software змінила назву на Vector Software. Крім цього, змінився логотип та увесь бренд-бук. Отож, одного весняного дня ми завітали в гості до СЕО компанії Ігора Вершиніна, щоб дізнатися, як такий ребрендинг позначиться на еволюції та майбутньому компанії. А також про те, як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям.


 

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?

Зараз компанія прагне стати вагомим постачальником технічних рішень для скандинавських країн - Норвегії, Швеції, Фінляндії, Данії та Ісландії. Зокрема, Vector Software планує розробляти повний цикл програмних продуктів, використовуючи набір технологій Microsoft і сучасні Front-End технології.

Компанія має офіси у Львові та Осло.

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?
Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?

Як все починалось

FreezePro Software існувала у Львові з 2006-го року. Два роки тому разом з командою львівських фахівців та норвезьких інвесторів ми заснували свою компанію і провели ребрендинг.

Було дуже багато ідей, як назвати компанію - обирали з-понад 80-ти варіантів. Так з'явилась Vector Software і слоган "Way to perfection".

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?
Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?

Про СЕО

Я працював програмістом з 1997 року, з третього курсу, - розповідає Ігор Вершинін. - Вчився у Львівській Політехніці на прикладній математиці, потім працював дванадцять років на SoftServe. У 2009-му році став віце-президентом проджект-менеджменту, тобто головою одного з офісів компанії.

Потім я звідти пішов. П'ять років працював у норвезькій компанії Itera, де познайомився з тими, хто став моїми сьогоднішніми партнерами.

Це мій перший досвід роботи генеральним директором.

Vox populi

До розмови активно долучаються співробітники, зокрема, фінансовий директор компанії Анна Журбенко.

"Ігор - дуже досвідчена людина. Інколи буває тяжко, але завжди знаєш, що коли тобі зроблять зауваження, то варто прислухатись і почерпнути дуже багато корисної інформації і мотивації для того, щоб рости", - каже вона.

На її думку, щоб стати СЕО, людина має мати три риси: цілеспрямованість, вміння слухати інших і бажання розвиватись.

"Коли головна людина компанії горить ідеєю своєї команди - це дуже важливо. Тільки тоді такий директор зможе повести за собою людей. Також дуже важливо чути своїх людей. Щоб працівник відчував, що управлінець хоче його зрозуміти. Я таке відчуваю у нашій компанії", - каже вона.

Ігор скромно киває. Вони обоє п'ють каву і згадують про самовдосконалення.

 

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?
Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?

Про зміни

"У нас є чіткі цілі на цей рік", - зазначає Ігор Вершинін.

Компанія прагне рости (на 30%), заявити про себе у львівському середовищі, як про перспективну команду фахівців. Поки-що це не кількісні зміни в підході до організації робочого процесу, такі, як стоячі мітинги, наприклад, чи курси англійської мови. Таке у компанії впроваджували у попередні два роки. Тепер, натомість, можна говорити про якісні зміни, які найбільш відчутні.

"Оскільки компанія відносно невелика (20 технічних спеціалістів і 6 нетехнічних) - дуже добре всі процеси організовані всередині команди. За останні кілька місяців ця робота почала приносити плоди: ми нарешті функціонуємо, як єдиний організм, коли люди одне одного доповнюють, допомагають", - розповідають мені.

Працівники знайомі дуже давно, тож ходять кудись гуртом після роботи, їздять в гори, формують свою корпоративну культуру.

"Я схиляюся до еволюційного розвитку, гармонічного. Якщо людям приємно разом працювати, то результат не забариться. Рік-два почекати для цього становлення - це нормально", - вважає СЕО.

 

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?

Про переваги

На львівському ІТ-ринку Vector Software позиціонує себе, як компанія, яка займає свою нішу.

"Скандинавські клієнти дуже відрізняються від американських і ізраїльських. З точки зору комфортності роботи - з ними важко домовитись спочатку, але легко працювати потім. З американцями - навпаки.

По-друге, у нас стабільні команди. У кожної команди є РМ, ці люди давно знайомі та компетентні. Мені така система, коли "продали голову, поклали за неї кошти в кишеню, і все" - не імпонує. Тому у нас в компанії важливий оцей душевний комфорт, про який стільки всі говорять, а мало хто втілює на практиці. Якщо людям комфортно разом - то чим зайнятись, ми завжди придумаємо", - каже Ігор.

Про помилки

На Ігореве велике здивування, ті речі, які він вважав складними, виявились дуже простими. Наприклад, юридичне оформлення, фінансова організація. Це зайняло більше часу, ніж хотілось би, але насправді не так уже й багато. А речі, які він вважав само собою зрозумілими і простими, виявились неможливими. Чи набагато складнішими, ніж керівник думав.

Про те, чого бракує львівському ІТ

"Хотілось більше офісного простору", - зазначає Вершинін.

Нормальний офіс знайти - дуже важко. Вибору мало - або сам будуєш, або ремонтуєш щось старе. І невідомо, що дешевше. Ігор вважає, що коли його бізнес - ІТ і аутсорсинг, то керівник не повинен займатися будівництвом.

"Я хотів би прийти, запропонувати ціну і прийняти умови. І мати вибір такої оренди. Закордоном це взагалі не проблема: в Осло, Стокгольмі, навіть у Вроцлаві - дуже багато такого офісного простору", - каже він.

Про світчерів

"Я скептично ставлюсь до людей, які не мають фундаментальної освіти програміста, але хочуть працювати на цій посаді", - резюмує СЕО.

Хоча студентів, які мають бажання працювати, у компанії завжди чекають. Так торік дуже успішно прийняли на роботу кілька людей. Для цього діє програма для інтернів, яких навчають 4 місяці та іноді пропонують роботу.

За словами Ігоря, програмування - це творча професія.

"Є міфи, що це підходить для інтровертів, які люблять комп'ютери більше, ніж людей. Зараз чимало хто думає на кшталт "я знаю те і те, прочитав 20 курсів, здав 8 екзаменів, 5 сайтів наклепав - і все. Мені таких людей важко назвати справжніми програмістами. Так, з ними можна працювати для певних завдань, бо для команди потрібні різні люди, але коли програмування йде, як поклик душі - це трохи інша справа. І це зразу відчутно", - каже він.

Визначити, хто є хто, можна тільки після практичного досвіду співпраці, вважає СЕО.

Про фактори, які зроблять компанію успішною

Сейлзи, стабільні фінанси і ріст - це формула успіху, з якою погоджується навіть фінансовий директор.

"У нас в компанії є таке правило, що можна прийти і сказати все, що думаєш, навіть якщо думаєш погано. Ігор завжди підтримує правдивість у всьому", - зазначає Анна.

На її думку, варто завжди дивитись, як стратегія впливає на результат, а також бачити свій вклад у розвиток загальної справи.

"Фінансові цифри ми виносимо назагал серед компанії, наприклад, про ріст, бо кожна людина має знати, куди вона рухається. Якщо тільки менеджмент знає, що він іде до певної суми відсотків приросту, то це неправильно, адже ефективніше і скоріше - коли всі ідуть до мети разом.

Вся компанія має іти в одному напрямку. Коли кожен робить свою роботу, а тільки директор знає куди він прямує - тут 50 на 50 % успіху, а нам потрібно 100", - додає вона.

 

 

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?
Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?

Про лайфхаки

Порад молодим підприємцям Ігор намагається не роздавати, оскільки підприємцем себе не вважає. Він радше ділиться досвідом. Наприклад, залишатися собою. На його думку, це взагалі головне.

"Вся перевага цього бізнесу якраз у тому, що все індивідуально. Книжки всі читають однакові, поради слухають також, починаючи від Карнегі до того, як бути сатрапом-менеджером. В теорії всі все знають, а насправді який директор - такий дух компанії. Для мене ключовим моментом є цілісність: що думаю - те говорю, і те й роблю. Щирість, відкритість - це насправді риси лідера. Але це і дилема українського бізнесу, тому що, начебто, "не прийнято у нас ділитися".

Мені не важко мотивувати інших людей працювати. Мені подобається працювати з людьми взагалі, я люблю людей. З багатьма клієнтами також підтримую дружні стосунки. Оскільки Львів - невелике місто, то з колегами товаришуємо теж", - розповідає Вершинін.

Про хобі

Його хобі - музика.

"Я граю на барабанах. У компанії донедавна була барабанна установка. Спеціальної музичної освіти не маю. Хоча, одного хобі "на все життя" - теж немає, є багато захоплень. Я досягаю якогось рівня у чомусь і іноді шукаю нові заняття. В грі на барабанах зараз досяг такого рівня, щоб зрозуміти, що я нічого не вмію".

"Рок люблю, останнім часом інструментальну музику також слухаю. Леонард Коен - взагалі супер. Джаз люблю теж. Хорошої музики забагато просто не буває".

Фото Juliya Low

 

Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?
Як воно - бути СЕО, розвивати бізнес-філософію та насолоджуватися життям?
Зараз читають