LVIV.COM

Блокчейн, штучний інтелект і доповнена реальність – 8 технологічних трендів 2018 року

Блокчейн, штучний інтелект і доповнена реальність - 8 технологічних трендів 2018 року

Видання The Next Web опубліковано 8 технологічних трендів цього року. Серед них як світовий інтерес до блокчейну так і актуальна для України кібербезпека.


Блокчейн

Надзвичайна популярність технології зумовлена ​​перш за все вибуховим зростанням курсу криптовалют у 2017-му. Попри те, що багато хто сприймає біткоїни як “легкий спосіб розбагатіти”, в The Next Web переконані – у блокчейна вражаючі перспективи в сфері цифрових транзакцій.

Штучний інтелект (AI)

Штучний інтелект вже функціонує в багатьох областях, зокрема, в безпілотних авто, в алгоритмах Facebook, голосових асистентах і так далі. Цього року попит на AI тільки зростатиме.

Доповнена реальність (AR)

Pokemon Go вже продемонстрував на що здатний AR у сфері розробки ігор. Але області застосування цієї технології значно ширші. За оцінкою видання, AR – набагато корисніша для кінцевих користувачів технологія ніж VR, оскільки може додавати віртуальні шари інформації в реальний світ.

Голосові асистенти

Подібні рішення від Amazon, Google та Sonos останнім часом на підйомі. Однак, потенціал цих технологій ще далеко не розкритий, вважають автори матеріалу.

Інтернет речей (IoT)

Ідея подібної технології витала протягом багатьох років, проте саме 2017 рік продемонстрував справжній потенціал пристроїв «розумного дому» та участі в ньому мобільних гаджетів. Звичайно, ця галузь не обмежується рішеннями для “розумного дому”, її основна ідея полягає у тому, щоб впроваджувати технології в повсякденне життя.

Edge computing

Хмарні рішення останнім часом домінують в сфері передачі даних, однак видання помічає і підйом “граничних обчислень” (edge computing) та їх потенціал. Edge computing – це метод оптимізації хмарних обчислень, переміщення самого процесу обробки даних від центру мережі до її периферії – ближче до джерела даних (як приклад видання наводить TribeFIT).

Кібербезпека

З розвитком технологій росте і кіберзлочинність. Поки бізнес використовує об’єднані мережі, рішення по кібербезпеці завжди будуть актуальними. Минулий рік яскраво продемонстрував важливість цієї галузі для України зокрема. Шифрувальники Petya.A, NotPetya, Diskcoder.C всього за кілька годин зупиняли нормальну роботу сотень підприємств.

Ціна інтернету

В США скасували принцип мережевої нейтральності в роботі постачальників – і це може вплинути не тільки на користувачів у США. Але, як відзначає видання, паніка передчасна, адже постачальники повинні будуть регулювати ціни на доступ з огляду на конкуренцію на ринку.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають