LVIV.COM

Едвард Сноуден розробив додаток, який перетворює смарфон на сигналізацію

Едвард Сноуден розробив додаток, який перетворює смарфон на сигналізацію

Американський програміст Едвард Сноуден разом із The Guardian Project та Freedom of the Press представив новий додаток для захисту даних Haven


Це сервіс з відкритим кодом, доступний для встановлення на будь-який Android-смартфон. Додаток працює з вбудованими датчиками телефону, завдяки яким відстежує зміни у навколишньому середовищі та оперативно реагує на них.

Як це працює?

Додаток надсилає сповіщення, коли датчики виявляють щось незвичне. Можна налаштовувати різні рівні захисту – від повного сканування обстановки та повідомлення про найменші зміни і до простого фотографування всіх, хто потрапляє в радіус дії камери. Сповіщення надсилаються через SMS, повідомлення в Signal чи веб-сайт в мережі Tor. Однак, потрібно прослідкувати за зарядом батареї та доступом до Інтернету, якщо плануєш надовго залишити смартфон без нагляду.

Чим і кому корисно?

Haven можна використовувати як дешеву систему безпеки для дому чи офісу. Також за допомогою додатку можна відслідковувати переміщення домашніх тварин чи просто убезпечити свою техніку та дані на ній від злому та вандалізму. Корисний як у побутовому використанні, так і  у професійній діяльності журналістів, правозахисників та всіх, кому не байдужа його особиста кібербезпека.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають