LVIV.COM

Марк Цукерберг власноруч створив домашній штучний інтелект. І ось що він вміє (оновлено)

Марк Цукерберг власноруч створив домашній штучний інтелект. І ось що він вміє (оновлено)

На 2016 рік гендиректор Facebook Марк Цукерберг поставив собі ціль: власноруч створити штучний інтелект для свого дому у Сан-Франциско. Йому це вдалося і тепер він планує викласти код у відкритий доступ. 


На розробку пішло 100 годин.

Марк Цукерберг власноруч створив домашній штучний інтелект. І ось що він вміє (оновлено)

Цифровий дворецький вміє керувати освітленням, музикою і навіть готувати тости на модернізованому тостері 1950-х років. Проект називається “Джарвіс” (так звали віртуального помічника Залізної людини – Тоні Старка).

“В деякій мірі це завдання виявилося простішим, ніж я очікував, – пише Цукерберг. – Чесно кажучи, коли я пообіцяв пробігти 365 миль в 2016 році, на це у мене пішло більше часу. Дещо виявилося складнішим, ніж я думав, наприклад, підключити і зв’язати між собою різні системи мого дому”

“Джарвіс” вміє програвати музику і відкривати двері гостям

Марк навчив “Джарвіса” розпізнавати свій голос і голос дружини Прісцилли, тож той вміє програвати різну музику, в залежності від того, хто до нього звернувся. Якщо ж віртуальний помічник вибере не зовсім те, що потрібно, можна просто сказати: “це не те, включи що-небудь легке і веселе”, і той виправить свою помилку.

“Я помітив, що ми частіше віддаємо загальні вказівки, а не просимо включити щось конкретне, – пише Цукерберг. – Наскільки мені відомо, жоден комерційний продукт не вміє зараз виконувати загальні прохання. Мені здається, це відмінна можливість”.

“Джарвіс” також вміє розпізнавати обличчя гостей за допомогою камер і відкривати їм парадні двері. Для цього Цукерберг використав технологію розпізнавання осіб Facebook.

“Я створив простий сервер, який постійно стежить за камерами і обробляє двоетапний процес. Спочатку він запускає пошук осіб, щоб визначити, чи є хто-небудь в полі зору, а потім розпізнавання, щоб зрозуміти, хто конкретно прийшов. Після визначення особистості сервер перевіряє мій список гостей, щоб дізнатися, чи чекаю я на цю людину. Якщо все в порядку, він відкриває двері і повідомляє мені, що прийшли гості”, – пояснив Цукерберг.

Гостей видно в месенджері.

Марк Цукерберг власноруч створив домашній штучний інтелект. І ось що він вміє (оновлено)

Перший штучний інтелект з почуттям гумору.

“Коли я наділив Джарвіса голосом, я захотів дати йому почуття гумору. Почасти, щоб моїй доньці було веселіше з ним спілкуватися. Але в основному мені хотілося, щоб в будинку відчувалась його присутність… Я додав у його програму пару класичних жартів”.

Іноді Марк спілкується з “Джарвісом” через чат-бота для месенджера Facebook.

“Коли Джарвіс звертається до мене, я вважаю за краще щоб він робив це не за допомогою голосу, а через повідомлення. Голос може перебити розмову, а що стосується текстових повідомлень, то ви самі вирішуєте, коли їх прочитати”

А ще Джарвсі вміє казати “надобраніч”.

Марк Цукерберг власноруч створив домашній штучний інтелект. І ось що він вміє (оновлено)

“Було б цікаво коли-небудь дати таку можливість всьому світу, – пише Цукерберг. – Я думаю над тим, щоб викласти код Джарвіса у відкритий доступ, але поки що він занадто сильно пов’язаний з системами і налаштуваннями мого будинку. Якщо мені коли-небудь вдасться зробити версію з загальними настройками управління будинком, то я її покажу. Такий код став би чудовою основою для створення нового продукту”.

Нещодавно актор Роберт Дауні-молодший (який зіграв роль Залізної людини в однойменному фільмі) заявив, що не проти озвучити “Джарвіса”. Однак засновник Facebook довірив цю справу Моргану Фрімену.

Деталі проету можна дізнатися на сторінці Цукерберга.

Читайте також:


Facebook дозволить користувачам боротися з фейковими новинами

Що подарувати на зимові свята справжньому гіку? 3D-принтер!

Чий офіс кращий: маленька Голландія з великим простором на Symphony Solutions

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають