LVIV.COM

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) провела візійну конференцію INTRO “Людина майбутнього”. На ній закордонні та українські експерти, а також підприємці говорили про технології, зникнення приватності, аерокосмічну галузь та місце України у ній. А ще про те, якою буде людина після стрімких технологічних змін. LVIV.COM обрав 10 найцікавіших думок.


о. Богдан Прах

ректор Українського Католицького Університету 

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

1. “Я дуже люблю фейсбук та інші соцмережі. Але я відмовився від них — просто не маю часу. Коли я сиджу у фейсбуці, я не дотикаю людини. А я люблю бути з людьми, люблю з ними сісти і поговорити”.

2. “Мої друзі і знайомі дивуються, чому я так рідко відписую на електронні листи. Відписую тоді, коли змушений. Але найчастіше (чи вони в Америці, Канаді, Франції, Англії чи Італії) сідаю ввечері за телефон, бо хочу з ними поговорити, почути їхній подих, інтонацію голосу. Тоді я обмінююся думками наживо. І так, годинами розмовляючи телефоном, йду спати щасливим, тому що я мав можливість близького контакту. А коли я напишу 40 імейлів, я чекаю: відпишуть чи не відпишуть, зрозуміли мою думку чи ні”.

Шон Патрік Лаветт

керівник англомовної служби “Радіо Ватикан”, Рим

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

3. “Чи колись в історії світу ми знали так багато, чи мали такий доступ до інформації? Але чи колись в історії людства ми розуміли так мало? Я дивлюся на комунікативні технології та бачу, як неймовірно швидко ми можемо отримати доступ до інформації, як швидко ми можемо її поширити та передати, але я маю запитати знову як католик, як християнин, як людина: що це робить з моєю ідентичністю, з моєю природою?

Я бачу, як соціальні медіа беруть нашу інформацію, яка все ще є відображенням нашої ідентичності, та диктують все більше, як ми маємо думати і чим ми маємо бути. Мені здається, що чим більше ми знаємо, тим менше ми розуміємо. Найчастіше у гуглі люди запитують, у чому сенс життя. І перший результат на цей запит — британське комедійне шоу. Якщо ви поставите мені етичне запитання, що доступ до комунікаційних технологій робить з моєю ідентичністю і що вони забирають, я відповім, що це можливість здійснювати найважливіше з прав людини — можливість обирати”.

4. “Розкажу вам невеличку історію про приватність. Я був тут минулого вересня, вів лекцію для Школи журналістки УКУ. Потім мої студенти покликали мене на дискотеку, і ми мали чудовий вечір. Але хтось мене сфотографував, тегнув та опублікував це у фейсбук. Коли я повернувся у Ватикан, то мав жахливі неприємності. Мені казали: ага, ти поїхав в Україну, щоб прочитати лекцію, а ми бачимо, як ти танцюєш з молодими українськими дівчатами! Чи це правильно з етичного боку? Я швидко написав моїм студентам, щоб розтегали мене, бо це поставило мене у неприємне становище. Та на це одна студентка відповіла мені: професоре Шоне, ви маєте розуміти, що такої речі як приватність не існує. Тобто ми лишили свої життя під постійним наглядом камер”.

Юрій Мончак

директор лабораторії молекулярної діагностики, професор генетики медичного факультету провідних світових університетів — Макгільського та Монреальсьного, Канада

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

5. “За останні 20 років стався надзвичайний поступ в технологіях. Тут можна провести аналогію. Підлітки у 13-14 років є страшно незграбними. Їхнє тіло росте швидше від розуму. Мозок не встигає сприйняти те, що рука є на кілька сантиметрів довшою, і щоб, наприклад, досягнути до яблука, не потрібно так далеко її висовувати. І я думаю, що людство на такій же стадії: прогрес був надзвичайно швидким, але ми ще не дійшли розумово, психічно, етично та морально до того рівня, щоб з тим всім дати собі раду”.

Олег Дерев’янко

cпівзасновник і президент Kyiv Cyber Academy, cпівзасновник і голова ради директорів ISSP, засновник Інституту самореалізації

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

6. “У кібербезпеці був мем, що компанії діляться на дві категорії: ті, які вже хакнули, і ті, які ще хакнуть. А сьогодні є інше розуміння: є компанії, які хакнули, і вони про це знають, і ті, які хакнули, і вони про це ще не знають. Ми маємо виходити з того, що будь-які дані точно стануть публічними. Враховуючи це, потрібно думати, як ми маємо формувати свою ідентичність та свої моделі взаємин”.

Іван Яковина

журналіст видання “Новое время” та радіо “Аристократи”

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

7. “Багато хто говорить: “Ну, полетимо ми на Марс чи Місяць, а що там робити?”. На Місяці, наприклад, можна добувати гелій-3 — це спеціальна речовина, яку можна використовувати в реакторах холодного синтезу для термоядерної реакції. А термоядерна реакція — це безкінечна майже безкоштовна енергія. До того ж, на Місяці можна поставити електромагнітну катапульту і запускати в дальній космос кораблі. Це коштуватиме дуже-дуже дешево, що дозволить більше досліджувати космос”.

8. “На жаль, наш світ сильно орієнтований на війну. Порахували, якщо би поміняти місцями бюджети NASA і Пентагону, то вже через 20 років ми би змогли колонізувати усі планети, які для цього підходять”.

Андрій Музиченко

співзасновник українського космічного стартапу Mars Hopper, що переміг у конкурсі NASA Space Apps Challenge 2016

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

9. Якщо говорити про революційні моделі запуску ракет у космос, то Україна має Sea Launch — морську платформу, з якої можуть стартувати космічні ракети. Ми можемо поставити її в міжнародних водах десь поблизу екватора та робити запуски. На жаль, зараз ця платформа через геополітичні проблеми є не під юрисдикцією України. Але якщо вкластися, зробити наші ракети такими, що повертаються на Землю, то нам не будуть потрібні космодроми — ми зможемо злітати з океану та сідати туди ж, скільки нам потрібно. До того ж, якщо говорити про інвестиції в аерокосмічній галузі, то там приблизно такий коефіцієнт — вкладаєш 1 гривню, а отримуєш приблизно 20 доларів. На цьому можна заробляти”.

Євгеній Уткін

засновник і президент hi-tech холдингу KM Core, голова венчурного фонду Borsch Venture, співзасновник Agro Сore, меценат, розвиває освітні та культурні проекти: “Гогольfest”, Jazz in Kiev, культурно-освітній центр “Майстер Клас”

10 тез про бізнес, технології та людину майбутнього

10. “Свій перший стартап я зробив 27 років тому. Толстой словами Анни Кареніною сказав: всі сім’ї щасливі однаково, а кожна сім’я нещасна по-своєму. От в бізнесі все зовсім навпаки. Тому навіть прекрасній Львівській бізнес-школі неможливо навчитися бути успішною. Бо кожна успішна компанія — унікальна. І тільки якщо в тебе є мрія, якщо ти ставиш велику ціль, у тебе з’являється шанс стати успішним. Але кожна нова компанія є унікальною. І навіть свій досвід повторити неможливо. Я пробував”.

Твердь Олег LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають