Спецпроекти

10 головних ІТ-трендів на 2017 рік

Ericsson ConsumerLab опублікували дослідження про головні споживчі тренди наступного року. Як виявилося, найбільше споживачів цікавить все, що стосується розробок в області штучного інтелекту і віртуальної реальності. Зокрема, 40% активних користувачів хотіли б замінити традиційні дисплеї своїх комп’ютерів на VR / AR-пристрої.


Штучний інтелект

Головним трендом наступаючого року став штучний інтелект. Зокрема, 35% опитаних хочуть бачити машину в якості помічника на роботі, а 25%, навпаки, побоюються цього. 40% проти того, щоб робот займав керівну посаду. При цьому кожен четвертий хотів би, щоб машина на основі штучного інтелекту була главою компанії.

Багато споживачів бояться втратити роботу через те, що їх місце займе робот. При цьому на багатьох посадах машини вже замінили людей. Зокрема, в липні повідомлялося, що робот почав писати статті про спорт для Associated Press.

Поширення інтернету речей

Споживачі почали усвідомлювати, наскільки використання IoT може спростити їхнє життя. У багатьох на смартфонах вже встановлено програму, які дозволяють перемикати треки на аудіосистемі, відкривати машину, вмикати світло, сигналізацію або регулювати температуру в квартирі.

Близько 40% користувачів вважають, що незабаром смартфони навчаться запам’ятовувати їх вподобання і автоматично налаштовуватимуть прилади в будинку. У дослідженні наголошується, що IoT допомагає звільнити час для більш важливих завдань.

Безпілотні автомобілі і безпека пішоходів

Tesla вже зараз ставить системи для автономного водіння в усі автомобілі. Таксі-сервіси також набирають все більше автономного транспорту у власні автопарки. В середу у жителів Каліфорнії з’явилася можливість замовити такий автомобіль через додаток Uber.

Кожен четвертий пішохід заявив, що відчуватиме себе в безпеці, якщо всі машини будуть керуватися роботами. При цьому 65% відзначили, що воліли б мати безпілотний автомобіль, а не водити машину самостійно.

Єдина реальність

Користувачі чекають того моменту, коли у них з’явиться більше можливостей у віртуальній реальності. Зокрема, половина опитаних вже зацікавлена ​​в спеціальному взутті чи рукавичках, які дозволять керувати VR-об’єктами. Наприклад, грати на віртуальних музичних інструментах. Близько 80% вважають, що через 3 роки віртуальна і матеріальна реальність з’єднаються в єдине ціле.

Фізична розсинхронізація

Люди почали пересуватися на автомобілях й іншому автоматизованому транспорті приблизно 200 років тому, але багатьох досі заколисує. Фактично, від цього страждає кожен п’ятий. Споживачі впевнені, що з часом ситуація тільки погіршиться.

Коли ми всі пересядемо з водійського крісла у пасажирське в безпілотних авто, у нас з’явиться можливість займатися в поїздці іншими справами. Наприклад, дивитися кіно, брати участь у відео-конференціях і т.д. Значить, таблетки від нудоти знадобляться 30% споживачів, відзначається в дослідженні. При цьому кожен третій сказав, що йому потрібні аналогічні засоби при використанні VR / AR пристроїв.

Парадокс безпеки “розумних” пристроїв

Зараз ми постійно беремо з собою смартфони, покладаючись на GPS, геолокацію і можливість зателефонувати кому-небудь в надзвичайних ситуаціях. У трьох з п’яти користувачів є спеціально додані в телефонну книжку контакти для таких випадків.

При цьому користувачі занадто сильно покладаються на можливості своїх смартфонів. Вони не знатимуть, що робити, якщо вони втратять пристрій або у них сяде акумулятор. Троє з п’яти людей, які вважають, що смартфон робить їх життя безпечнішим, піддають себе більшому ризику. Кожен третій власник смартфона зазначив, що до 2020 він носитиме на собі близько п’яти різних “розумних” пристроїв.

Соціальна замкнутість

Соціальні мережі та пошукові системи раніше звинувачували у використанні спеціалізованих алгоритмів, при яких користувачі бачили тільки ті новини, які не суперечать їхній особистій думці. При цьому велика частина людей справді намагається оточувати себе тими, хто думає так само, як і вони самі, а в сучасному світі набагато простіше створювати спільноти за інтересами.

Таким чином, соціальні мережі скоріше не об’єднують людей з усього світу, а розділяють їх за групами в закритих спільнотах соціальних мереж. Кожен третій опитаний повідомив, що соціальні медіа стали для нього головним джерелом новин та тільки 25% покладаються на телевізійні новинні передачі і газети. При цьому 28% сказали, що їх друзі – більш надійне джерело інформації, ніж ЗМІ.

Персональна доповнена реальність

Споживачам хочеться використовувати AR, щоб кастомізувати матеріальну реальність. Результати в пошукових системах вже зараз підлаштовуються під нас, те ж саме відбувається з рекламою і спамом. Також ми можемо підлаштувати під себе автомобіль, смартфон та інші пристрої.

Більше половини користувачів хотіли б мати AR-окуляри, щоб краще бачити у темряві. Кожен третій хотів би за допомогою доповненої реальності позбутися неприємних елементів пейзажу, наприклад, графіті та сміття.

Приватність

Два з п’яти опитаних хочуть використовувати виключно сервіси з можливістю шифрування. 46% повідомили, що їм необхідний захист даних.

При цьому кожен третій вважає, що уряд повинен мати доступ до будь-яких особистих даних, щоб боротися зі злочинністю і тероризмом. 45% заявили, що комерційні організації зобов’язані надавати владі доступ до інформації про клієнтів з тією ж метою.

Технологічні компанії для всього

Якщо відкрити Google або “Яндекс” доступ до геолокації, то можна швидко знайти найоптимальніший спосіб дістатися до потрібної точки. Програма підкаже, що краще використовувати – машину, метро або піти пішки. Також багатьом хочеться просто поставити локацію, перебуваючи в супермаркеті і отримати маршрут до потрібної полиці.

Двоє з п’яти користувачів вірять, що все необхідне вони зможуть придбати у п’яти найбільших IT-компаній. Зокрема, житло в оренду, машину, медичну страховку, освіту, сервіси для безпеки будинку, “розумні” пристрої, зв’язок та інтернет.

Усі тренди 2017 року в інфографіці від Ericsson ConsumerLab

Читайте також:


Топ-10 найкращих українських стартапів 2016 року

Марк Цукерберг власноруч створив домашній штучний інтелект. І ось що він вміє (оновлено)

У Львові заснували краудфандинг “Львівська каса” для стартапів і соціальних підприємств

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах