Спецпроекти

ZAPADENSKA CULTURA

“Nedilna Tradition After Church”

Одна з найдавніших традицій жителів західної України. Після служби в церкві всі давно знайомі хлопи і вуйки йдуть на 50 грам до місцевої бакалії. То може бути бар, кафе (рідше ресторан), генделик, ну або на крайняк кіоск, в якому продають на розлив з пластикової тари і де обов’язково має бути “Пріма срібна синя”.

“Na Kavysy do Lvova”

Традиція започаткована із датою появи кави на західній Україні. Різновидів кави є багато! Одним із таких різновидів є кава еКспрессо. Так-так, саме еКспрессо а не еспрессо, адже така кавуся скоро сі готує і п’є в кулуарах львівшького бомонду! Тож як завітаєте до Львова і опинитесь у одному з сотень прекрасних ресторанів міста, не забудьте замовити запашне та неповторне еКспрессо!

«EmiGraciyne»

Еміграція для народу, мабуть, звична річ, особливо, коли йдеться про еміграцію “западенців”, які так люблять свою Матір-Україну, що просто не в змозі бачити її страждання та біди, тому і “змушені” утікати світ за очі. Найпрекраснішою державою для западенців є Польща. То вже така традиція – зробив паспорт, візу і до Польщі на трускавку! Рай на землі небачених чеснот та цвіту чистоти! Вінок блаженства в ореолі всіх благ! Неймовірні перспективи! Збираймо швидше свої манатки, брати і сестри, бо рай вже чекає! Вйо! І за плуги!

«Nedilna Tradition Must Have»

В західноукраїнській традиції так сталося, що гроші та церква тісно пов’язані одне з одним. І особливо гроші номіналом одна або дві гривні. Отак вдягають люди сукенки і краватки, піджаки і мешти і тут мац у кишеню! А там ніц! Йоой! Нема двох гривень, то вже нема чого йти до церкви. Бо як ся будут дивити на мене люди коли паламар підійде з тацьою, вуйко Богдан кине 2 гривні (чи може навіть біше) а я нє!!! Анафема! Тому коли йдеш до церкви, візьми 2 гривні, бо без них в церкві ніяк!!

«Nedilna Tradition»

Рисунок виконаний за всіма канонами західної культури. Рука, що вказує на алкоголь, мотивує до вживання спиртної рідини. Елегантні напої та бокали означають не якусь там «п’янку», а культурне споживання, що саме в собі несе вищі моральні інтереси. Вазон з квітами має двозначне тлумачення. З одного боку він дає зрозуміти те, що можна вживати алкоголь в домашніх умовах. А з іншого боку, він наголошує на красу природи вживання, на позитивну енергетику та сонячний фотосинтез споживача рідини. Тоненький стіл несе в собі ідею мінімалізму та необтяжливості людського буття до чогось матеріально-розкішного. Споживачам алкоголю достатньо маленького благого столика для повної нірвани.

 

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах