LVIV.COM

«V Sraci buv Givno vydiv» (Zapadenska Cultura part four)

Andriy Vovk
259

«Restoranne (starshe pokolinnia

Старше західноукраїнське покоління то є цілий інший світ. Особливо коли той світ переноситься в заклади громадського харчування. В такі моменти всі ресторани перетворюються для них на власні домівки. Там можна прийти «зі своїм». То така цікава річ, про яку не має знати жоден кельнер чи бармен. Опція «зі своїм» має працювати безвідмовно будь-коли і будь-де… полюбому! Вона передбачає в собі такі моменти, як «замовлення одного чаю на 5-ох чоловік» (для тих хто не зрозумів, то для того, аби пити свою калганівку «вирощену» в домашніх умовах), «сидіння годинами», «бурчання при розрахунку за чай» та інше. Такі випадки найчастіше були зафіксовані у неділю після відправи. Звідси і бере початок  «Nedilna Tradition After Church».

«Ciyocia»


Цьоця в Італії – то така невідємна частина нашої родини, як мама з татом. Вона є майже в кожного другого. ЇЇ ніколи ніхто не бачив, але всі знають шо вона там є, пересилає якісь речі: сукенки, мешти, куртки, нутеллу, італійську паску, несквік та інші високооцінювані речі для нашої молоді і не тільки. Хтось з родини навіть казав, що цьоця бачилась з самим Папою Римським і він передавав вітання всій її родині. Цьоця в Італії вже довгий час… ніхто напевне не знає скільки вона там і шо робить, але кажуть, що працює в якісь благодійній компанії, що займається допомогою та доглядом літніх людей. Добру справу робить! Проте всі з того тішуться бо, мають можливість пожити в цьоці, при тому випадку, як поїдуть в Італію. А поки любимо, цілуємо, памятаємо, чекаємо… наступної посилки.

«To sya Verne»

А тепер про серйозне. Є такий закон. Називається «причинно-наслідковий».
То то саме, як «що посієш те й пожнеш», але більш крутіше звучить. Якщо є причина, то будуть наслідки. Якщо є наслідки, значить була якась причина для них. Хочемо ми того чи нє, але воно діє не залежно від нас і наших бажань. Тому, дорогі брати і сестри, робімо добро в тім життю, щоб такі слова, як «то ся верне» мали для нас лише позитивний зміст.

«V Sraci buv Givno vydiv»

Так старі добрі учителі галицьких просвітницьких монастирів напоумлювали молодиків. І справді так воно є. Хто гівна не їв, той не знає гіркого досвіду життя. Або ше кажуть, хто не пив горівки, той не знає справжнього смаку води. Ну думаю всім зрозуміло. Зміст вловили. Тому на все свій час… час побути в сраці і час з неї вилазити… головне не переплутати.

«Domashni Yaycya»

Ну як вам вже стало відомо, мова йде не про курячі звичайні яйця на сніданок.

Vovk Andriy для LVIV.COM
Зараз читають