LVIV.COM

Які навички нам прокачувати, щоби бути потрібними у майбутньому?

Які навички нам прокачувати, щоби бути потрібними у майбутньому?
Марта Комарницька

Навколо – все більше розмов про те, що роботи та штучний інтелект заміняють людей у звичних професіях. Навіть фільм “Термінатор” показав нам наше майбутнє ще у далекі 90-ті. Але хто ж вірить фікціям і фантастичним бойовикам? Для усіх, хто зараз вступає до університетів, завершує навчання, чи отримує диплом – постає питання: чи потрібен взагалі університет і що ж мені вивчати, щоб бути перспективним у житті?


Це нормальне питання, яке ставить собі кожен. Що ж, я теж замислююсь над цим постійно, продовжую читати різноманітні інформаційні форуми, слухати лекції іноземних лекторів і вивчати глобальні питання все більше.

Можу сказати, що я зробила такий висновок: оскільки ми покоління Z, ми абсолютно не ліниві і нас цікавить працювати так, щоб мати багато вільного часу. Але охарактеризувати теперішнє покоління Z можна й так: прагматичні, вперті, не люблять жорсткий графік, вирішують проблеми особисто, знають, чого хочуть, а якщо не знають – будуть над цим працювати. Адже зараз всього можна досягти – світ дає нам таку можливість.

Але що робити поколінням, які прийдуть після Z? Які так активно пов’язали своє життя із соціальними мережами, комп’ютерами та штучним інтелектом, що тепер існує небезпека заміщення людського потенціалу технікою? Якщо справді є ризик для багатьох професій, то для соціальних професій, таких, як coach, психолог, наставник, письменник, художник, політик, лідер та всіх, які пов’язані із людським ресурсом – небезпеки немає.

Потрібно усім поколінням без винятку розвивати у собі skills (скіли) – навички. Припинити вчитись задля навчання, а почати вчитись задля результату. Раніше люди вчились і знали, що цьому світу потрібно від їхнього диплому, а зараз такої впевненості немає. Тож потрібно навчитись правильно вчитись.

А також розвивати:

  • Креативність
  • Соціальність
  • Уміння показати себе або self presentation
  • Навик публічного мовлення
  • Вивчати психологію і розуміти її
  • Технічні науки і принципи роботи технічних наук.
  • “Пробувати різні речі” – отримувати різноманітний досвід. Адже лише коли ти щось спробуєш, ти знаєш, чи тобі це підходить.
  • Мати натхнення, бо саме натхнення керує світом, без нього Да Вінчі не створив би “Джоконду”, а Тиціан би взагалі нікому не був відомим, а ми б не читали Хемінгуея і його захоплюючі історії про “втрачене покоління”.

Тож, не знаю, чи варто панікувати і боятись техніки – краще витратити час на вивчення нових, цікавих та незвичних речей. Адже комп’ютер, яким би він розумним не був, замінити людське серце не зможе ніколи.

Комарницька Марта LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають