LVIV.COM

Як можна виховувати креативність?

Як можна виховувати креативність?
Львівська бізнес школа УКУ
Блог Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS). Про бізнес у всіх його аспектах.

Чому важлива креативність і як її виховувати? – Про це у своєму блозі пише CEO у The Ukrainians, учасник групи MSIE5 Магістерської програми з інновацій та підприємництва Львівської бізнес-школи УКУ Тарас Прокопишин.


Тарас Прокопишин

Відомий львівський ресторатор і засновник «Kumpel Group» Марк Зархін став спікером одного з навчальних модулів Програми з інновацій та підприємництва LvBS. Студентам-інноваторам Марк розповів про власну історію успіху, найцікавіші проекти та важливість креативності. Одним із цікавих моментів, який спричинив жваве обговорення, стало питання виховання креативності. Спробую узагальнити найцікавіші думки, які прозвучали під час та після лекції.

Шукайте натхнення у інших галузях

Колись А. Ейнштейн писав: «Жодна проблема не може бути вирішена на тому ж рівні свідомості, на якому була створена». Для того, щоб знайти креативні рішення, варто поглянути на досвід інших й спробувати імплементувати його у власний проект чи ідею. Часто проблемна ситуація, над якою ми мізкуємо, має рішення поза межами нашого спеціальності, сфери чи галузі. Чому б не використати успішний досвід інших?

Використовуйте «ефект Медичі»

В ідеалі — варто не лише використовувати досвід інших, а й залучати їх до процесу співтворення. Для того, щоби стати креативнішим, треба виходити за рамки, думати і діяти «out of the box». Розвиваючи ідею технологічного стартапу, корисно запросити на одну із робочих зустрічей гуманітаріїв чи представників природничих наук. Будьте певні: їхній погляд на ті ж проблеми буде зовсім іншим, ніж погляд досвідчених програмістів. Нехай різноманіття стане вашою перевагою.

Продукуйте «дурні» ідеї

Часто ми є заручниками власної офіційності та педантичності. Ми не розглядаємо багато (дуже цікавих) ідей, бо, на нашу думку, вони дивні, неправильні, недієві або «точно не спрацюють». Одним із правил ефективного «мозкового штурму» є важливість запису всіх без винятку ідей, які пропонують учасники, а одним із правил ефективного дизайн-спринта – обговорення і розвиток ідей, а не їхня критика (тобто «так, і…», а не «або-або»). Ідея телефону без дротового сполучення також, напевне, спочатку видавалася дуже дивною.
Що більше ідей продукуватимете, то якіснішими вони будуть.

Займайтеся творчістю

Гра на гітарі, курси з малювання та автентичного співу — це лише декілька варіантів ідей, що сприятимуть підвищенню рівня креативності. Підприємницький спосіб життя змушує нас, перш за все, мислити раціонально й стратегічно. Ми звикли щодня розраховувати ризики, планувати продаж й будувати бізнес-моделі. Така діяльність активує роботу лівої півкулі мозку, яка «відповідає» за логічність і аналітичність. Для більшої креативності варто активувати праву — творчу — півкулю.

Зробіть творчий процес перманентним

Очікувано, що одна спроба гри на гітарі фантастичнее не підвищить рівень вашої креативності. Лише систематичні заняття творчістю впливатимуть на те, як саме ви мислите (і наскільки креативно вирішуєте проблеми).

Lviv Business School (LvBS) LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають