LVIV.COM

Web Summit очима учасниці 💻

Web Summit очима учасниці 💻
Діана Пінчук

Згідно з теорією 6 рукостискань, минулого тижня тобі скоріш за все траплялись в стрічці новин фото з Web Summit із задоволеними обличчями учасників, котрі потрапили в сонячний Лісабон. Але чому туди так тягне людей?


Що таке Веб Саміт?

Web Summit – це не просто конференція, це якийсь організаційний ураган, який поглинає тебе повністю. Захід включав два десятки тематичних конференцій (наприклад, PandaConf з маркетингу), кілька майданчиків для пітчингу компаній, круглі столи, сотні стендів для стартапів (які, до речі, змінювались щодня) та десятки стендів спонсорів, куди ввійшли ледве не всі найбільші технологічні компанії світу. І це все відбувалось одночасно, так що особисто в мене залишилось відчуття, ніби я бачила від сили 10% того, що можна було побачити. Деякі партнери конференції проводили власні воркшопи (наприклад, Google та AWS).

Але це ще не все: Саміт не закінчувався за розкладом, адже щовечора по всьому Лісабону відбувалось багато side івентів – вечері для стартаперів та інвесторів, так звані Pub Crawls та “Нічний саміт” (вечірки в барах), зібрання тематичних ком’юніті.

Web Summit очима учасниці 💻

Відкриття Web Summit 2017, Central Stage
джерело

Web Summit очима учасниці 💻

Відкриття Web Summit 2017, Central Stage
Джерело

Про Лісабон

Не зважаючи на те, що рівень організації конференції вражав, багато хто приїхав туди ще й через місце проведення – сонячний Лісабон. Кілька моїх знайомих, котрі були вже минулого року, сказали, що не поїхали б в інше місто. В столиці Португалії чудовий клімат, смачнюча кухня, неймовірні краєвиди та багата історія (обов’язково візьміть Free walking tour по можливості), а ціни приємно вражають, порівняно з північно-європейськими країнами. Також, є сенс приберегти пару днів до або після конференції, щоб встигнути насолодитись красою міста, з’їздити до найзахіднішої точки Європи або взяти урок серфінгу.

Проведення Веб Саміту почалось з Дубліна в 2009 році (саме в Дубліні знаходиться головний офіс Web Summit). З Лісабоном у організаторів підписаний контракт на 3 роки (2016-2018), так що поки не відомо, де саме проходитиме конференція після 2018 року. Це привід задуматись над придбанням квитка на наступний рік :)

Web Summit очима учасниці 💻

Джерело

Навіщо їхати на конференцію?

Звісно, у кожного своя мета, і якщо я скажу “головне не сесії, а нетворкінг”, то буду Капітаном Очевидність. Насправді, навіть якщо ти приїдеш для того, щоб послухати доповіді, то будеш вражена/ий списком спікерів та тематик (на відкритті цього року був відеопривіт від Стівена Хокінга). Так само можна відвідати конференцію, щоб почерпнути натхнення, адже кількість цікавих демо (звісно ж, тема VR & AR в тренді) та незвичайних девайсів величезна. Але дуже багато людей приїхали на конференцію як на роботу: шукати інвесторів, клієнтів, партнерів та однодумців.

Наш стартап, GetSocial, мав свій стенд в один з днів, тож кілька представників компанії по черзі стояли на стенді, “продаючи” продукт. Інші в цей час були на заздалегідь домовлених зустрічах з потенційними клієнтами та інвесторами, або ж ходили “в гості” до стендів інших стартапів. Це дуже виснажливо, але кількість корисних контактів та отриманої інформації від потенційних користувачів варті того, щоб кілька днів підряд стояти на ногах десяток годин та провести сотню pitch-промов.

Web Summit очима учасниці 💻

Startup зона Beta, джерело

Web Summit очима учасниці 💻

Carousel pitch, джерело

Про організацію

Захоплюватись організацією заходу я почала ще минулого року, після рекомендацій кількох друзів. Але після прочитання цієї статті в мене просто вибухнув мозок :) Ніколи раніше не думала, що довжина шнурка для бейджу має таке велике значення. До речі, те, що на бейджі великими буквами видно саме ім’я, а всі інші дані набагато дрібніші, справді працює: ти бачиш як звуть людину і маєш формальний привід запитатись, чим вона займається (адже на бейджі не вказаний робочий тайтл, тільки компанія).

Я сама співорганіаторка великої технічної конференції GDG DevFest Ukraine і тому, так само як і мої колеги, звертала увагу на велику кількість деталей. Кожного дня ми ділились враженнями про те, як застелений ковролін, де і в якій кількості стоять смітники в павільйонах, як виглядають вказівники, скільки автоматів з кавою стоїть в кожному залі та чи достатньо зарядних станцій для девайсів гостей. До речі, гостей було 60.000!

Окремо варто зазначити, наскільки зручною для відвідувачів зробили інфраструктуру в Лісабоні: перед офіційним стартом конференції величезний пункт реєстрації поставили прямо в аеропорту, та ще й зі своєю Wi-Fi точкою(!). А ще, в кожному вагоні метро на схемі метрополітену на потрібній станції був стікер “Web Summit” – саме з таких дрібниць складається приємне враження про організацію.

Я спілкувалась з представниками Web Summit і мені розповіли, що команда стартувала з 10 організаторів у 2009 році. Зараз же там працює 160 співробітників, а цьогорічний Веб Саміт має близько 2000 підрядників.

Web Summit очима учасниці 💻

Central stage, джерело

Українці на конференції

Українців на конференції було дуже багато: за неофіційними даними близько 600. Тільки зі Львова тих, кого я знаю особисто або опосередковано, було людей 40 (і мабуть стільки ж тих, кого я не знаю).

У Фейсбуці є чудова група UTEW, де відвідувачі ділились один з одним порадами та цікавими подіями, які відбувались ввечері після кожного дня конференції. А ще, організатори групи мінімум двічі збирали докупи українців  впродовж заходу. Про один з мітапів можна прочитати детальніше (скажу тільки, що організатори запросили в гості навіть представника компанії Web Summit).

Дуже приємно вразила кількість українських стартап-стендів – яскравий приклад того, що наші співвітчизники перестають боятись і стартують власні компанії.

Web Summit очима учасниці 💻

Одна з офіційних вечірок конференції
Джерело

Лайфхаки

Всі найкращі поради вже описані (і навіть не один раз), але маю ще одну спеціально для львів’ян: якщо ти летиш в Португалію з Польщі, краще їхати через кордон на потязі або полетіти літаком, бо кілька знайомих їхали автобусом і стояли на кордоні 9-10 год, боячись запізнитись на виліт.

Ну і, звісно ж, приготуйся ходити з широко розплющеними очима, багато слухати та презентувати, навіть якщо ти інтроверт/ка :)

Діана Пінчук LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають